#462 Małe kobietki – Louisa May Alcott

Małe kobietki to klasyka gatunku, powieść, w której Louisa May Alcott ukazuje historię czterech sióstr – Meg, Jo, Beth i Amy. Ich codzienność, dorastanie, trudy życia w dziewiętnastowiecznej Ameryce.

Alcott z ogromnym wdziękiem ukazuje wyzwania, które stawia przed dziewczętami życie. Pokazuje, jak silna jest dla nich więź rodzinna i przyjaźń. Te uczucia pozwalają przetrwać im najtrudniejsze chwile. Pomimo biedy, nieobecności ojca z powodu wojny, wielu zawirowań życiowych i chorób, rodzina Marchów potrafi z godnością i wielką wiarą pnąć naprzód.

Fabuła, choć prosta, wypełniona jest po brzegi codziennością. Znajdziecie tutaj ponadczasową mądrość przeplataną elementami humorystycznymi. Bohaterowie są ze sobą bardzo zżyci i choć każdy jest inny – dopełniają się wzajemnie niczym puzzle.

Mamy tutaj piękny portret ludzkich uczuć. Louisa May Alcott jest mistrzem opowiadania o emocjach, tworząc magię nawet w prostych momentach życia. Książka, podobnie zresztą jak moja ukochana Ania z Zielonego Wzgórza zostanie na długo w mojej pamięci. Mam nadzieję, że sięgnięcie i również zachwycicie się tą piękną narracją!

Recenzja: Małe kobietki - Louisa May Alcott

Tytuł: Małe kobietki

Tytuł oryginalny: Little Women

Autor: Louisa May Alcott

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG

Cykl: Małe kobietki (tom 1)

Data wydania: 02-10-2019

Przekład: Anna Bańkowska

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2