#461 Pamiętnik księżniczki – Meg Cabot || PRZEDPREMIEROWO

Dorastanie bywa rzeczą trudną i dziwną. Wkraczamy w życie, poznajemy świat i pojawiają się pierwsze problemy, bo w końcu pierwsza miłość, większa kłótnia z przyjaciółką czy fakt, że jesteś księżniczką Genowii, to naprawdę poważne sprawy.

Mia jest przeciętną nastolatką. Mieszka z mamą na Manhattanie, przyjaźni się z Lilly i naprawdę nienawidzi matematyki. Pierwszym wstrząsem w jej życiu jest fakt, że jej mama zaczyna spotykać się z… jej nauczycielem matematyki. Natomiast to, że nagle dowiaduje się, że jest następczynią tronu Genowii – małego, europejskiego państwa, zmienia jej życie diametralnie. Teraz, jako księżniczka, będzie musiała zmierzyć się z nową rzeczywistością, nauczyć się etykiety dobrego wychowania oraz stawić czoła nieprzewidzianym problemom.

Pomimo upływu czasu, wznowienia tej serii, historia nie traci na jakości. Nadal ma w sobie ten uroczy pierwiastek słodyczy i naiwności. Napisana w formie pamiętnika głównej bohaterki, pełna błyskotliwego humoru, to lekka i niewymagająca lektura. Idealna dla młodzieży, ale również dla starszych, którzy chcą wrócić myślami do beztroskiego dzieciństwa. Historia ta nie tylko bawi, ale również pokazuje z niewymuszoną szczerością nastoletni świat.

Każdy z nas był kiedyś nastolatkiem, więc nie dziwi nas, jaki ten czas potrafi być trudny i pełen wyzwań. Jest to okres przejściowy między dzieciństwem a dorosłością, w którym młody człowiek musi się odnaleźć. A teraz wyobraźcie sobie, że do tych problemów dochodzi fakt bycia księżniczką! Prawdziwy rollercoaster! Polecam każdemu! Ja bawiłam się wyśmienicie i czekam na kolejne tomy przygód księżniczki Mii.

Prószyński i S-ka

Tytuł: Pamiętnik księżniczki

Tytuł oryginalny: The Princess Diaries

Autor: Meg Cabot

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 1)

Data wydania: 09-01-2024

Przekład: Magdalena Moltzan-Małkowska

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2