#459 #K-shock. Korea inaczej – Ewa Białas-Bomba

Jeżeli jeszcze nie znacie takich pojęć jak k-drama czy k-pop, koniecznie zajrzyjcie do naszpikowanej w mnóstwo informacji książki Ewy Białas-Bomby! To prawdziwa „encyklopedyczna” perełka dla tych, którzy chcą poznać Koreę bliżej. Autorka odsłania przed nami mnóstwo ciekawostek, o których nie mieliście pojęcia!

Przyznam, że gdy dostałam propozycję współpracy przy tym tytule od samej Autorki – nie wahałam się ani chwili! Wręcz zacierałam rączki, ponieważ naprawdę uwielbiam zgłębiać Koreę! Pomimo wielu przeczytanych pozycji na ten temat, #K-shock. Korea inaczej wielokrotnie mnie zaskoczyła, odkrywając nowe, ciekawe smaczki, o których nie słyszałam wcześniej.

Styl pisania Ewy jest bardzo lekki, dzięki czemu książkę czyta się ekspresowo. Wiem co pomyślicie, gdy zobaczycie gabaryty książki! Jednak wierzcie mi, Autorka w zgrabny sposób przemyca tutaj mnóstwo ciekawostek, nie zanudzając przy tym odbiorcy. Nie znajdziecie tutaj zbędnych i przydługich opisów, książka jest podzielona na rozdziały, więc znajdziecie w nich same suche fakty, dzięki czemu lektura ma swoje tempo i pozwala odczuwać radość z czytania.

Pomimo iż w książce znajdziecie w zasadzie najbardziej znane zagadnienia, Autorka dodaje mniej znane fakty, które mogły nam wcześniej umknąć. Może gdyby znalazło się w niej kilka ilustracji, wrażenia byłyby jeszcze bogatsze, natomiast mnogość informacji sprawiła, że nie odczuwałam mocno ich braku.

Jeśli interesujecie się Koreą, albo chcielibyście dopiero poznać ten temat, gorąco zachęcam do lektury! Z żadnej wcześniej czytanej przeze mnie książki na temat Korei nie wyniosłam tylu cennych informacji jak z tej! Gorąco polecam!

Recenzja: #K-shock. Korea inaczej - Ewa Białas-Bomba

Tytuł: #K-shock. Korea inaczej

Autor: Ewa Białas-Bomba

Wydawnictwo: Self-publishing

Data wydania: 10-08-2023

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2