#435 Jedna noc z księciem – Jodi Ellen Malpas

Eliza wraz z rodziną przeprowadza się do Londynu. Wcześniej mieszkali na wsi, jednak wraz ze wzrostem znaczenia ich nazwiska, zmienia się ich pozycja społeczna. Jej zadaniem jest od teraz być damą idealną.

Dziewczyna pod pseudonimem pisze artykuły do gazety ojca, więc gdy dostrzega, że do sąsiedniej rezydencji wprowadza się ktoś nowy, pragnie to wykorzystać jako materiał do nowego artykułu.

O ile nie przepadam za romansami historycznymi, w Jednej nocy z księciem przepadłam! Historia bardzo podobna do Bridgertonów, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Były dorożki, wystawne bale, mnóstwo humoru i szczypta pikanterii. Główna bohaterka jest niezwykle nowoczesna jak na tamte czasy, odważna i nieustępliwa. Bardzo ciekawska, a momentami wręcz arogancka, ale taki właśnie jej urok. Uczucie między bohaterami, początkowo ukryte, w końcu wybucha pełną mocą. Pomimo, iż doskonale wiemy do czego to wszystko prowadzi i jak historia się zakończy, były momenty, że drżałam z obawy o losy bohaterów.

Dla mnie jest to świetna książka. Wciągająca bez reszty. Ze świetnymi bohaterami głównymi, jak i drugoplanowymi, którzy dopełniają całość. Przyjemnie spędziłam czas, przenosząc się do innej epoki. Serdecznie polecam!

insignis
Recenzja: Jedna noc z księciem - Jodi Ellen Malpas

Tytuł: Jedna noc z księciem

Tytuł oryginalny: One Night with the Duke

Autor: Jodi Ellen Malpas

Wydawnictwo: Insignis

Cykl: Belmore Square (tom 1)

Data wydania: 27-09-2023

Przekład: Anna Kłosiewicz

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2