#417 Pisarka – Magda Stachula

Laura Ruta to autorka bestsellerowych powieści, świętuje sukces kolejnej książki. Pewnego dnia jednak kobieta dostaje tajemniczą przesyłkę, która dosłownie ją paraliżuje. Kilka dni później znika bez śladu… Kto tak bardzo zazdrości jej sławy? Czy przesyłka ma coś wspólnego z jej zniknięciem?

Narracja pierwszoplanowa z perspektywy Laury, Sebastiana, jej męża, Artura, jej agenta oraz Joanny, kobiety, która pragnie wieść życie podobne do Laury.

Napięcie, które buduje Autorka, jest stopniowe, na początku jest niewyczuwalne, jednak z każdą kartką rośnie, ale apogeum nie osiąga. Stachula świadomie wodzi nas za nos, podrzuca mylne tropy. Z opisu książki już wiemy, że bohaterka nagle zniknie, jednak motywy sprawcy nie do końca do mnie trafiły.

Nie oznacza to, że książka mi się nie podobała. Fabuła była interesująca, przeczytałam ją w kilka godzin. Pióro Autorki ma w sobie coś fajnego, hipnotyzującego, po prostu dobrze się czyta takie powieści. Nie ma tutaj większej dynamiki i zniewalających zwrotów akcji, ale mimo wszystko warto sięgnąć po tę książkę, zatem polecam – przyjemna lektura na raz.

luna
Recenzja: Pisarka - Magda Stachula

Tytuł: Pisarka

Autor: Magda Stachula

Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna

Data wydania: 14-06-2023

Moja ocena: 7,5/10

 

 

 

podpis2