#416 Naśladowca – Nadine Matheson

Nad Tamizą zostały odnalezione szczątki ludzkich ciał. Sprawą zajmować się będzie inspektor Anjelica Henley, która zauważa podobieństwo w działaniach mordercy do tego, który obecnie odsiaduje wyrok dożywotniego pozbawienia wolności, Petera Oliviera. Olivierowi jednak udaje się uciec, a za swój cel stawia sobie znalezienie swojego naśladowcy. Henley znajduje się w niebezpieczeństwie. Kto pierwszy odnajdzie naśladowcę?

Naśladowca to debiut literacki, jednak ostatnimi czasy lubię sięgnąć po dobrą serię kryminalną. Czy spodobał mi się styl Autorki? Jeśli mam być szczera, z początku bardzo ciężko było mi się wciągnąć w fabułę. Udało mi się to gdzieś w okolicach połowy książki, jednak w papierze nie byłam w stanie jej czytać, ponieważ mały druk skutecznie mnie odstraszył. Czytałam głównie w ebooku oraz słuchałam w syntezatorze mowy.

Przyznam, iż fabuła książki jest bardzo oryginalna. Nigdy jeszcze nie spotkałam się z naśladowcą seryjnego mordercy w literaturze. Naśladowca zawiera w sobie liczne zwroty akcji, akcja pędzi na łeb na szyję. Opisy działania mordercy akurat mnie nie przerażały, jednak na bardziej wrażliwych czytelników mogą zadziałać odstraszająco.

Naśladowca to dobrze napisany, oryginalny początek serii kryminalnej z komisarz Henley. Trzyma w napięciu i nie brakuje w niej przerażających scen. Zachęcam Was do sięgnięcia po ten ciekawy kryminał!

dolnośląskie
Recenzja: Naśladowca - Nadine Matheson

Tytuł: Naśladowca

Tytuł oryginalny: The Jigsaw Man

Autor: Nadine Matheson

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cykl: Inspektor Anjelica Henley

Seria: Ślady zbrodni

Data wydania: 12-04-2023

Przekład: Beata Hrycak

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2