#415 This Summer – Anna Chaber

Weronika wychowała się w bardzo zaborczym domu. Jej ojciec jest bardzo rygorystycznym człowiekiem i trzyma ją i jej matkę na bardzo krótkiej smyczy. Ponieważ nie pozwoli córce na lenistwo, załatwił jej, wbrew woli, praktyki w firmie Śrubex jako księgowa. Tam właśnie Wera poznała Adama, wycofanego grafika. Chłopak cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę, przez co nie chce się angażować w głębsze relacje.
Czy Adam w końcu dostrzeże jak wiele traci, odrzucając rodzące się między nimi uczucie?

This Summer choć jest letnim romansem, traktuje o wielu poważnych problemach, takich jak ból, przewlekla choroba, depresja. Pokazuje, do czego prowadzi zaborczość rodziców i ich chęć ciągłego kontrolowania. Jak ważne przede wszystkim jest to, aby dorosła już osoba mogła sama decydować o własnym życiu, spełniać marzenia, ale i popełniać własne błędy, na których się uczy.

Nie wiem czego mi zabrakło w tej książce. Chyba wszystkiego. Pomimo wielu problemów, z którymi borykają się bohaterowie, fabuła jest dość płytka i nie wciągnęła mnie jakoś mocno. Nie zaangażowałam się w życie bohaterów, po prostu patrzyłam z boku, co im los przyniesie. Chyba trochę za dużo na nich spadło. Mam wrażenie, ze dotknęło ich całe zło świata. W zasadzie nie wiem komu bardziej powinnam współczuć. Chyba spodziewałam się zupełnie innego klimatu książki, ponieważ ani opis, ani okładka nie wskazuje na to, co znajduje się w środku. Zakończenie też dość nijakie i chyba nie usatysfakcjonowało ono moich wyobrażeń. Nie była to zła książka, ale czuję się zawiedziona całością.

kobiece
Recenzja: This Summer - Anna Chaber

Tytuł: This Summer

Autor: Anna Chaber

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Data wydania: 28-06-2023

Moja ocena: 5/10

 

 

 

podpis2