#414 Siedem razy eks – Lucy Vine

Esther ma dobrą pracę, jest spełniona, jednak do pełni szczęścia brakuje jej miłości. Trafia na artykuł, który mówi o tym, że każda kobieta doświadcza w życiu siedem relacji, wśród których jest miłość życia. Esther ma za sobą każdy z siedmiu typów związków. Postanawia odnowić kontakty z byłymi partnerami, aby sprawdzić czy czegoś nie przeoczyła. A może za szybko odrzuciła swoją miłość życia?

Jest to komedia romantyczna z dużą dawką humoru, jednak nie brakuje w niej wulgaryzmów. Historie są z życia wzięte, bowiem wszyscy kiedyś podjęliśmy głupie decyzje, których następnie żałowaliśmy, jednak Esther jest w tym mistrzynią. Pomimo lekkiego tonu książki, Autorka w treść wplotła kilka ważnych wątków takich jak samotność, depresja czy zdrada.

Domyślam się, że wielu z Was nie polubi Esther. Nie wiem czy celowo Lucy stworzyła z niej tak okropną przyjaciółkę, współlokatorkę i partnerkę życiową, czy po prostu jej zachowanie miało na nas, czytelników, zadziałać alarmująco. Pomysł na fabułę ciekawy i oryginalny, jednak irytował mnie styl pisania Autorki, przez co nie byłam w stanie się skupić. Ostatecznie przerzuciłam się na audio i o dziwo, to sprawiło, że od razu się wciągnęłam, a końcówka była naprawdę świetna! Jest to zdecydowanie lekka, letnia pozycja, idealna na wakacje. Polecam!

insignis
Recenzja: Siedem razy eks - Lucy Vine

Tytuł: Siedem razy eks

Tytuł oryginalny: Seven Exes: A Novel Seven Exes: A Novel

Autor: Lucy Vine

Wydawnictwo: Insignis

Data wydania: 28-06-2023

Przekład: Olga Siara

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2