#412 Mandragora – Bruno Cathala, Florian Sirieix

W magicznym świecie rozpoczął się Black Friday! Aby uzupełnić zapasy wysyłamy naszego asystenta. Jego zadaniem jest pozyskanie najlepszych składników oraz ksiąg zaklęć, zanim nas ktoś ubiegnie!

A jakie są zasady? Przemierzamy kolejne sklepy, pozyskując magiczne przedmioty, jednocześnie uważając na przeklęte zwoje, które ściągają na nas klątwę. Gdy mamy już księgę zaklęć w odpowiednim kolorze oraz potrzebne składniki, możemy rzucić zaklęcie. Kto wygrywa? Czarodziej z większą ilością punktów.

Początkowo miałam obawy co do zrozumienia zasad, choć na strachu się skończyło. Ostatecznie stwierdzam, że gra jest lekka i przyjemna w odbiorze. Piękne grafiki na kartach przenoszą nas w magiczny świat zakupowych łowów. Nie brakuje również żyłki rywalizacji, ponieważ przerzucanie się wzajemnie zaklęciami sprawia, że rozgrywka jest naprawdę emocjonująca!

Rozgrywka trwa około 20min i jest przeznaczona dla 2-4 graczy. Równie dobrze będziesz się bawił w parze jak i z grupą znajomych czy rodziną (gra jest przeznaczona dla osób 8+). Dla mnie wielką zaletą jest, że można rozegrać rozgrywkę właśnie w 2 osoby, bo głównie w takiej konfiguracji gram w planszówki. Dlatego polecam każdemu! Dobre łowy zapewnione!

foxgames
Recenzja: Mandragora

Autor: Bruno Cathala, Florian Sirieix

Ilustracje: Pierô

Data premiery: 31.05.2023

Wydawca: FoxGames

 

 

 

podpis2