#411 Bali. Opowieści z Wyspy Bogów – Aleksandra Najda-Michałowska

Z czym kojarzy Wam się Bali? Byliście lub macie w planach wycieczkę? Autorka, która zakochała się w tym miejscu, postanowiła zostać tam na dłużej. A czego się dowiemy z książki? Zgłębimy ciekawe i mniej uczęszczane miejsca na Bali, odwiedzimy liczne balijskie świątynie. Poznamy kulturę, obrzędy i religie tubylców oraz dowiemy się jak powstaje najdroższa kawa świata.

I choć Bali to najbardziej uduchowione miejsce na świecie, istnieje w niej bardzo duża różnorodność. Kojarzy się przede wszystkim z jogą, jednak jeśli lubisz surfować lub po prostu poleżeć na plaży, znajdziesz tutaj miejsce dla siebie.

Aleksandra Najda-Michałowska ma bardzo przyjemny i lekki język, zatem książkę czyta sie błyskawicznie. Przewodnikiem bym go nie nazwała, choć oczywiście dowiecie się z niego gdzie najlepiej zjeść czy jak dostać się do jakiegoś wodospadu. Znajdziecie tutaj również wspominki i przeżycia Autorki, mówiące o jej miłości do rajskiej wyspy.

Książka jest idealna dla każdego, kto planuje wybrać się na Bali, jak również dla osób, które lubią poznawać nowe zakątki świata, ich historię i kulturę. Dodam, iż książka jest pięknie wydana – znajdziecie tutaj liczne fotografie, które ukazują piękno Bali. Kto wie, a może to będzie Wasz tegoroczny wakacyjny kierunek?

luna
Recenzja: Bali. Opowieści z Wyspy Bogów - Aleksandra Najda-Michałowska

Tytuł: Bali. Opowieści z wyspy bogów

Autor: Aleksandra Najda-Michałowska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna

Data wydania: 14-06-2023

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2