#410 Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym – Alex George

Jesteś samotny i nie wiesz jak zdobyć przyjaciół? A może przeżywasz stratę, która wpędziła Cię w emocjonalny dołek i nie wiesz co zrobić? Może otacza Cię stres, jesteś przygnębiony i nie masz motywacji do działania? Sięgnij po książkę dr Alexa George’a!

W poradniku Miej lepszy dzień Autor skupił się na najtrudniejszych momentach w życiu nastolatka. Zebrał i przedstawił zestaw kół ratunkowych w każdej sytuacji i praktycznych technik, które pomogą okiełznać problem. One sprawią, że otworzysz umysł i skłonisz go do bardziej pozytywnego patrzenia na świat.

Kim właściwie jest dr Alex George? Otóż jest on lekarzem oraz ambasadorem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Zatem jak mało kto wie, jak w odpowiedni sposób zadbać o psychikę młodego człowieka.

Żyjemy w czasach, w których zdrowie psychiczne przeważa nad tym fizycznym. Stres, który atakuje nas z każdej strony, występująca wiecznie rywalizacja, Internet, w którym każdy czuje się bezkarny. To tylko kilka problemów, z którymi borykają się młodzi ludzie. I nie tylko oni.

Autor jednak próbuje rozgonić czarne chmury, podkreślając, że jutro też jest dzień. A wykorzystując jego rady, ten dzień może być lepszy od poprzedniego. Bo przecież po każdej burzy kiedyś wychodzi słońce, prawda?

Podsumowując, serdecznie chciałabym polecić Wam tę pozycję i uważam, że każdy nastolatek powinien mieć taką książkę na tak zwaną „czarną godzinę”. Jeżeli pojawi się jakiś problem, który stanowi wyzwanie, może tutaj znajdziesz rozwiązanie?

insignis
Recenzja: Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym - Alex George

Tytuł: Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym

Tytuł oryginalny: A Better Day. Your Positive Mental Health Handbook

Autor: Alex George

Wydawnictwo: Insignis

Data wydania: 17-05-2023

Przekład: Michał Jóźwiak

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2