#401 Ty mnie nie rozumiesz – Tara Porter

„Ty mnie nie rozumiesz” to wspaniały poradnik dla nastolatek, młodych kobiet oraz ich rodzin. Dr Tara Porter jest klinicystą i pracuje głównie z młodzieżą, a jej doświadczenie widać na kartach tej książki. Podzielona na rozdziały, w których opowiada o emocjach, przyjaźni, rodzinie, zmartwieniach, postrzeganiem swojego ciała, ekranach czy miłości. Bardzo empatyczna, rzetelnie przedstawiona na przykładzie problemów, które najczęściej omawia w swoim gabinecie.

Moja pierwsza myśl w trakcie lektury: dlaczego takiego poradnika nie było w czasach mojej młodości? Z pewnością pomógłby mi nie błądzić po omacku.

Ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy. Bo przecież dorastanie to prawdziwy rollercoaster! Zmiany psychiczne, fizyczne, ogrom emocji, presja otoczenia – czy da się to ogarnąć?

I chociaż jest to poradnik, książkę czyta się szybko i lekko. Autorka w bardzo przystępny sposób przeprowadza nas przez kolejne rozdziały, dodając liczne ryciny czy schematy. Myślę, że każdy młody człowiek powinien się zaopatrzeć w egzemplarz dla siebie, ponieważ to książka, która uczy o akceptacji samego siebie.

Ja swój egzemplarz oczywiście pozaznaczałam znacznikami, długopisami, dzięki czemu widać, jak wiele cennych informacji w sobie posiada. Zdecydowanie polecam!

muza
Recenzja: Ty mnie nie rozumiesz - Tara Porter

Tytuł: Ty mnie nie rozumiesz

Tytuł oryginalny: You Don’t Understand Me

Autor: Tara Porter

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 24-05-2023

Przekład: Witold Biliński

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2