#400 Mądre matki, dobre żony. Kobiety w Korei Południowej – Małgorzata Sidz

Korea Południowa jest coraz bardziej popularna i coraz więcej publikacji się o niej pojawia. Zastanawialiście się kiedyś jak powinna się zachowywać dobra żona i mądra matka?

Otóż według koreańczyków „ideał” to kobieta skoncentrowana przede wszystkim na rodzinie. Oddana i posłuszna mężowi. Piękna, lecz skromna. W głowie ma tradycyjne wartości i jest im wierna.

Niestety w Korei nie ma czegoś takiego jak prawa kobiet. Świat, w którym przyszło im żyć jest pełen nierówności społecznych, szowinistyczny, skupiony wyłącznie na mężczyznach.

Małgorzata Sidz przedstawia nam poszczególne aspekty życia w Korei, oczywiście na podstawie przykładów konkretnych osób. Autorka wyciąga wnioski z rozmów, które prowadzi z kobietami, a także własnych doświadczeń.

Bardzo dużym atutem książki jest garść ciekawostek o kulturze, tradycjach, potrawach oraz historii. Warto wiedzieć, że nie są to same suche fakty, jednak to żywa „podróż” Autorki, a przez lekki styl pisania przez książkę się płynie i czyta jak najlepszy kryminał. Jest to książka o kobietach dla kobiet. Bardzo dobrze napisana, wciąga od pierwszych stron i sprawia, że moja ciekawość o Korei wzrosła jeszcze bardziej!

Trudna emocjonalnie, ponieważ siłą rzeczy traktuje o smutnym losie tamtejszych kobiet, jednak jakże potrzebna na rynku czytelniczym. Polecam z całego serca!

Prószyński i S-ka
Recenzja: Mądre matki dobre żony. Kobiety w Korei Południowej - Małgorzata Sidz

Tytuł: Mądre matki dobre żony. Kobiety w Korei Południowej

Autor: Małgorzata Sidz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Data wydania: 16-05-2023

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2