#399 Powierniczka opowieści – Sally Page

Janice jest sprzątaczką w Cambridge. Nie uważa siebie za interesującą osobę, natomiast uwielbia słuchać opowieści otaczających ją osób. Kolekcjonuje je w pamięci, by w gorszych chwilach wrócić do nich jak do starych, dobrych znajomych. Jednak gdy kobieta spotyka na swojej drodze ekscentryczną staruszkę oraz kierowcę autobusu, który wygląda jak nauczyciel geografii, zaczyna inaczej patrzeć na świat.

„Każdy ma jakąś historię do opowiedzenia. A co, gdy nie masz historii? Co wtedy? Jeśli jesteś jak Janice, zaczynasz zbierać opowieści innych ludzi.”

Sally Page oczarowała mnie swoją Powierniczką opowieści! Choć początkowo można by uważać, że jest to zwykła opowiastka o nudnej sprzątaczce, wcale tak nie jest. Janice to oczytana i ciekawa świata kobieta, która swoimi oczami pokazuje nam życie ludzi niezwykłych, mających zwykłą codzienność. Każda poznana przez Janice osoba jest interesująca, posiada unikalny charakter i wzbudza jej sympatię.

Książka jest wyjątkowa nie tylko ze względu na ludzi, którzy tworzą historie w niej zawarte, ale także za sprawą pięknego języka, którym posługuje się Autorka.

Jeżeli lubicie książki „o ludziach”, serdecznie polecam Wam tę ciepłą opowieść! Otula niczym najlepszy kocyk!

insignis
Recenzja: Powierniczka opowieści - Sally Page

Tytuł: Powierniczka opowieści

Tytuł oryginalny: The Keeper of Stories

Autor: Sally Page

Wydawnictwo: Insignis

Data wydania: 28-09-2022

Przekład: Robert Kędzierski

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2