#398 Żona nazisty – Sylwia Trojanowska

Anna wraz z Gustawem przeprowadzają się do Szczecina. I pomimo trwającej wojny, tutaj jest bezpiecznie. Niestety nie dla wszystkich. Anna, ocalona przez Gustawa z egzekucji, może wieść względnie spokojne życie, głównie dlatego, że jest jego żoną i udaje Niemkę. Jednak polskie dziewczyny są zmuszane do ciężkiej, karkołomnej pracy ponad własne siły i służby niemieckiej elicie.

Rola, którą przyszło grać Annie, była najważniejszą, ale i najtrudniejszą rolą jej życia. Gotowa zaryzykować wszystko dla bliskich, ale i nieznajomych osób, ponieważ jej serce przepełniała dobroć. Z drugiej strony jest Gustaw, który całej akcji dodaje nieco dreszczyku niepokoju. Pomimo iż jest Niemcem i od najmłodszych lat miał wpajaną nienawiść do Polaków, zakochał się w Polce, którą pokochał całym sercem.

Żona nazisty to opowieść o trudnych wyborach, niepewnych czasach, wielkiej sile miłości i niesamowitej odwadze.

Jeżeli szukacie wyjątkowej książki, która pozostaje długo w sercu, z wielką gamą emocji i nietuzinkowych bohaterów – koniecznie sięgnijcie zarówno po Łabędzia, jak i drugą część – Żonę nazisty. Obie są naprawdę cudowne!

Recenzja: Żona nazisty - Sylwia Trojanowska

Tytuł: Żona nazisty

Autor: Sylwia Trojanowska

Wydawnictwo: Marginesy

Cykl: Anna i Gustaw (tom 2)

Data wydania: 08-02-2023

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2