#396 Mapa i ciało – Jonathan Reisman

Mapa i ciało to pamiętnik dr Reismana, badający ludzkie ciało przez pryzmat jego studiów medycznych, zagranicznych podróży i osobistych obserwacji. Ta książka jest bogata w osobiste wspomnienia i opatrzona w rzeczywistą anatomię / informacje medyczne. Każdy z 15 rozdziałów obejmuje określony temat, taki jak serce, wątroba, skóra, tłuszcz, płuca, krew i inne. Każdy rozdział ma podobny format, który jest mieszanką różnych faktów na ten temat część ciała; przypadek pacjenta dotyczący tej części ciała; wspomnienie pierwszego kontaktu dr Reismana z tą częścią ciała jako studenta medycyny (zwykle podczas sekcji zwłok).

Mapa i ciało to niezwykła książka, łącząca historie podróży po świecie z lekcjami anatomii. Reisman wykorzystał swoje doświadczenie jako lekarza pierwszego kontaktu w pracy ze społeczeństwem, aby dokonać wnikliwych obserwacji na temat świata i społeczeństwa.

Podsumowując, jeżeli interesujecie się medycyną i lekkim przybliżeniem niektórych funkcji i cech danego narządu, ta książka jest dla Was. Jest zabawnie i jest interesująco. Autor swoimi anegdotami potrafi zainteresować każdego, przede wszystkim laika. Mnie raczej nic w samej książce nie zadziwiło – sama swoją przyszłość związałam z medycyną, jednak również z zainteresowaniem przeczytałam. Prosty język, historie przedstawione w obrazowy sposób. Polecam!

kompania mediowa
Recenzja: Mapa i ciało - Jonathan Reisman

Tytuł: Mapa i ciało

Tytuł oryginalny: The unseen body: a doctor’s journey through the hidden wonders of human anatomy

Autor: Jonathan Reisman

Wydawnictwo: Kompania Mediowa

Data wydania: 20-04-2023

Przekład: Teresa Tomczyńska

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2