#394 Dorosłość. Wyznania – Lisa Aisato, Linn Skåber

Czym jest dorosłość? To stan, w który wchodzimy w pewnym momencie życia. Można do niego dążyć albo można próbować przed nim uciec. Dorosłość przychodzi sama, nieproszona, trochę nagle, niespodziewanie, za wcześnie… Puka do naszych drzwi i nawet jeśli nie chcesz jej otworzyć – pakuje się buciorami do Twojego życia.

Linn Skåber próbuje przybliżyć nam to pojęcie, pokazując, że jest to nic innego jak wielkie wyzwanie. Dlaczego? Ponieważ dorosłość to coś więcej niż jedynie bycie, to również odpowiedzialność, samotność, zdrady, miłość, złamane serce czy to co czeka nas wszystkich – śmierć.

Książka jest wyjątkowa z wielu względów. Przede wszystkim opatrzona jest cudownymi, bardzo wymownymi ilustracjami, które dopełniają treść. W trzydziestu trzech scenach możemy spojrzeć na życie innych ludzi i dowiedzieć się, czym dla każdego z nich jest dorosłość, jak ją przeżywa i co w związku z tym stanem czuje.

Wzrusza, momentami przynosi ukojenie. Zachwyca i pozostaje w sercu. Książka zawiera w sobie wszystko to, co przytrafia się człowiekowi w dorosłym świecie. Samo życie. Polecam!

literackie
Recenzja: Dorosłość. Wyznania - Lisa Aisato

Tytuł: Dorosłość. Wyznania

Tytuł oryginalny: Til de voksne

Autor: Lisa Aisato, Linn Skåber

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Data wydania: 17-05-2023

Przekład: Milena Skoczko-Nakielska

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2