#393 Grób matki – Lisa Regan

Josie Quinn dostała zgłoszenie o odnalezionych przez dwóch chłopców szczątkach niedaleko przyczep kempingowych. Kobieta doskonale zna te tereny, ponieważ jako mała dziewczynka uciekała do pobliskiego lasu przed swoją nieobliczalną i agresywną matką.

Te wspomnienia nie należą do najlepszych i Josie wolałaby do tego nie wracać, niestety przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Okazuje się, że znalezione kości to zamordowana 30 lat temu wychowanka domu zastępczego – Belinda Rose. Takie samo nazwisko nosiła niegdyś matka Josie. O co w tym wszystkim chodzi? I czego nagle chce od niej jej matka?

Zdecydowanie najlepsza część tej serii! Kolejne śledztwo, mnóstwo zagadek i historia pełna zwrotów akcji. Autorka jak zwykle podrzuca mylne tropy, by na koniec zaskoczyć rozwiązaniem.

Ta część jest zdecydowanie inna od poprzedniej. Jest bardziej osobista, ponieważ w końcu poznajemy Josie Quinn, jej dzieciństwo, które nie było łatwe. Mamy tutaj dwie ramy czasowe – wspomnienia z przeszłości, okresu dzieciństwa oraz teraźniejszość. Przeszłość, choć wywołuje ból, łączy się z obecnie prowadzoną przez nią sprawą.

Grób matki czyta się błyskawicznie. Nie ma tutaj miejsca na nudę, opisy przyrody czy nadmiarowych bohaterów. Fabuła z części na część jest coraz ciekawsza i jak zwykle bardzo wciągająca. Autorka za każdym razem potrafi zaskoczyć i zainteresować czytelnika.

I co ważne – jest to seria kryminalna. Choć w każdej części zagadka jest inna, bohaterowie pozostają ci sami. Dlatego jeżeli lepiej chcecie poznać ich losy, zrozumieć przesłanki, polecam zacząć czytać od początku.

dolnośląskie
Recenzja: Grób matki - Lisa Regan

Tytuł: Grób matki

Tytuł oryg.: Her Mother’s Grave

Autor: Lisa Regan

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cykl: Josie Quinn (tom 3)

Seria: Ślady zbrodni

Data wydania: 22-03-2023

Przekład: Edyta Masełko-Łaciok

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2