#388 Vamps. Świeża krew – Nicole Arend

Osiemnastoletni Dilon jest dampirem, czyli pół człowiekiem, pół wampirem. Jego matka, która była wampirem, opuszczając go lata temu, miała szczegółowe wytyczne do jego przyszłości. Dlatego też ojciec wysyła chłopaka do elitarnej szkoły, która pełna jest wampirów. Dilon czuje się zagubiony, ponieważ nie zna innego świata niż człowieczego. Szkoła, w której ma się uczyć, to nie byle jaka szkoła, ponieważ przyjmuje jedynie uczniów, którzy pochodzą z szanowanych rodów wampirów. Dilon początkowo czuje się wykluczony, ponieważ jego ojciec nie ma ani tytułu, ani majątku, jednak to potęga jego matki pozwoliła mu dostać się do tej elitarnej szkoły.

O ile lata świetności wampirów są już dawno za mną, ponieważ Zmierzch czytałam lata temu, poczułam, że chcę wrócić do tego świata i zobaczyć, jak będę się w nim obecnie czuła. No cóż, trochę ciężko było mi się wgryźć w fabułę, choć jest bardzo interesująca. Podobało mi się przedstawienie elitarnej szkoły i różnych zajęć, które się w niej odbywają. Nie ominęła mnie sztuka latania czy żądza krwi.

Dilon, choć początkowo zagubiony, z czasem dobrze odnajduje się w nowym miejscu. Chłopak jest bardzo pracowity, nie osiada na laurach, lecz dąży do celu. Potrafi sobie zjednać przyjaciół, jest pomocny i uczciwy. Z zainteresowaniem próbuje poznać i wejść w świat wampirów, który dotąd nie był mu znany.

I jak się często w takich książkach dzieje, Dilon odkrywa w sobie nowe talenty, dzięki którym wyróżnia się na tle wampirów, przysparzając sobie tym wrogów.

Choć książka ma ciekawą fabułę, miałam wrażenie, że przez większość czasu nic się w niej nie dzieje. Była zbyt monotonna i zabrakło mi jakichś plot twistów. Uważam, że po wielu książkach o wampirach, które wyszły na rynek, trudno stworzyć coś świeżego i interesującego. Była to trochę zbyt banalna historia z mnóstwem bohaterów pobocznych, w której od czasu do czasu powiewało nudą. Raczej nie sięgnę po kolejne tomy, choć słyszałam, że trwają prace nad scenariuszem serialu.

jaguar
Recenzja: Vamps. Świeża krew - Nicole Arend

Tytuł: Vamps. Świeża krew

Tytuł oryg.: Vamps. Fresh Blood

Autor: Nicole Arend

Wydawnictwo: W.A.B.

Data wydania: 22-02-2023

Przekład: Michał Zacharzewski

Moja ocena: 5/10

 

 

 

podpis2