#381 To nie może się udać – Abby Jimenez

Dwa, zupełnie niepasujące do siebie światy. Dwoje ludzi, którzy są od siebie diametralnie różni. Jedno miasteczko, które ich połączyło.

 

To nie może się udać to prawdziwy mix gatunkowy. Znajdziemy tutaj komedię, ale nie taką infantylną, a prawdziwą, wywołującą uśmiech na twarzy. Romans, który podszyty jest nutką pikanterii, jednak pozbawiony wulgarności, a zawierający w sobie dużo naturalności i uroku. Jednak fundamentem powieści jest obyczaj.  Książka Abby Jimenez to panorama toksycznych związków, manipulacji, znęcania i różnych warstw społecznych.

Autorka skupiła się na zobrazowaniu dwóch różnych światów – bogatej lekarki Alexis, która wywodzi się z wielkiego miasta i Daniela, ubogiego stolarza, który prowadzi pensjonat w małym miasteczku. I choć można się spodziewać przewidywalnej fabuły, a wraz z nią utartych emocji, znajdziecie tutaj całą ich gamę. Emocji związanych z narzuconą presją, życiowymi rolami, lękiem przed odrzuceniem oraz utratą wszystkiego, co się zna.

Urocza sceneria i romantyczna historia to nie wszystko, co tutaj znajdziemy. To mieszanina namiętności, dojrzałej relacji, zabawnych incydentów, ale i wielkiego smutku. To nie może się udać angażuje od pierwszej strony, skłania do refleksji. Autorka ukazując dwójkę bohaterów, którzy pochodzą z innych warstw społecznych, pokazuje nieustępliwą siłę miłości.  Mam nadzieję, że nie macie wątpliwości co do eksplorowania tej lektury, jeśli jednak je macie – któż mógłby się oprzeć małej kózce w piżamce?

muza
Recenzja: To nie może się udać - Abby Jimenez

Tytuł: To nie może się udać

Tytuł oryg.: Part of Your World

Autor: Abby Jimenez

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 22-03-2023

Przekład: Katarzyna Bieńkowska

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2