#380 Dobra żona – Darby Kane

Małe miasteczko. Aaron, ceniony nauczyciel, znika bez śladu. Wkrótce zostaje uznany za zaginionego. Dodatkowo, w niedalekim czasie zaginęły również młode kobiety. Czy te sprawy są ze sobą powiązane? Podczas gdy mieszkańcy miasteczka wpadają w panikę, tylko jedna osoba zachowuje spokój. Lila, żona Aarona.

Dobra żona to bardzo dobry thriller domestic noir. Choć akcja rozwija się bardzo powoli, Autorka utrzymuje zainteresowanie do samego końca. Intensywnie prowadzone śledztwo kryminalne, bohaterowie, którym nie można ufać, piętrzące się tajemnice i podrzucane mylne tropy. Czyli wszystko to, czego szuka prawdziwy fan thrillerów i oczywiście znajdziecie to również tutaj.

Historia nieoczywista i niebanalna. Autorka uknuła świetną intrygę i im więcej faktów i tropów się pojawia, tym mniej się wie. Nawet nie próbowałam rozwikłać tej zagadki na własną rękę – tego, co ostatecznie stało się z Aaronem, nie domyśliłby się nawet najlepszy detektyw! Aura tajemniczości, skrywanych sekretów, powracających demonów przeszłości jest wręcz namacalna!

I oczywiście co zasługuje na uwagę – duet Lili i Ginny jest wręcz świetny. Oprócz tego, że w powieści obie kobiety stoją po dwóch stronach barykady, uważam, że stworzyłyby naprawdę zgrany zespół. Dobrze byłoby zobaczyć je razem!

Jeżeli macie ochotę na naprawdę dobrze skonstruowaną fabułę, która porwie Was od pierwszej strony i zapewni niesamowite doznania do ostatniej– zachęcam, musicie to przeczytać!

znak
Recenzja: Dobra żona - Darby Kane

Tytuł: Dobra żona

Tytuł oryg.: Pretty Little Wife

Autor: Darby Kane

Wydawnictwo: Znak

Seria: Znak Crime

Data wydania: 08-03-2023

Przekład: Joanna Grabarek

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2