#377 Scars #2. Blizny zapisane w duszy – FortunateEm || PRZEDPREMIEROWO

Vafara i Royce spotkali się w momencie, w którym żadne z nich nie było gotowe na szczęście. On zmagał się ze stratą największej miłości życia, ona zaś miała rodzinne kłopoty, a przez nie myśli samobójcze. Obydwoje potrzebowali terapii, by rozpracować swoje problemy. Potem się rozstali, aby sprawdzić, jak będzie im się żyło osobno. Royce został w Seattle, gdzie prowadził studio tatuażu, Vafara wyjechała do Galveston, gdzie realizowała się jako artystka.

I choć życie płynęło dalej, oni o sobie nie zapomnieli. Po dziewięciu miesiącach od rozłąki, Royce postanowił do niej zadzwonić. Okazało się, że uczucie nadal jest żarliwe, tęsknili za sobą i pragnęli powrotu. Zatem podjęli kolejną próbę posklejania tego związku – czy im się to uda?

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie czytałam pierwszej części, choć pamiętam, że miałam na nią chrapkę, gdy tylko weszła na rynek. Wiele z fabuły poprzedniego tomu wyciągnęłam i wydedukowałam na podstawie Scars #2. Choć mogłoby się wydawać, że będzie to ckliwy romansik, wcale tak nie jest. Książka jest bardzo dojrzała i przepełniona bólem. Od początku czuć depresję, z jaką zmaga się Vafara. I pomimo wielu sprzyjających chwil w jej życiu, ona nadal nie do końca potrafi się z nich cieszyć całą sobą.

Scars #2 porusza wiele ważnych wątków, takich jak relacje rodzinne, depresja, próba samobójcza, brak rodzinnego ciepła, odrzucenie, niska samoocena. Książka zmusza do refleksji, pokazuje, jak wielka jest siła depresji, która ciągnie człowieka w dół. Znajdziecie tu również motyw prawdziwej przyjaźni, w której druga osoba pomaga, nie oczekując niczego w zamian.

Zanim weźmiecie jednak książkę do ręki, zwróćcie uwagę, że jest ona przeznaczona dla Czytelników 16+. Nie oceniam Waszej dojrzałości, jednak osoby młodsze nie powinny czytać tej treści, ponieważ mamy tutaj mimo wszystko pikantniejsze momenty, stąd moje i Wydawcy zalecenie.

Podobał mi się zamysł fabuły, który jest przemyślany i dość dobrze przedstawiony. Nie mówię, że książka nie ma mankamentów, bo pewne rzeczy bym ominęła lub wyrzuciła, jednak mówiąc w kontekście całości, książka jest dobra. Akcja toczy się swoim tempem i pomimo wielu zwrotów akcji, nic nie dzieje się na siłę. Polubiłam zarówno braci Faridanów, jak i Vafarę oraz jej przyjaciółkę Kirby. Zatem śmiało mogę Wam ją polecić.

BeYa
Recenzja: Scars #2. Blizny zapisane na duszy

Tytuł: Scars #2. Blizny zapisane w duszy

Autor: FortunateEm

Wydawnictwo: BeYa

Cykl: Scars (tom 2)

Data wydania: 22-03-2023

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2