#374 Jestem dość – Magdalena Mikołajczyk

Książka dziwna. Niezwykła. Do płaczu, do śmiechu. Autorka w Jestem dość opowiada o trudach dnia codziennego, które spotykają każdego z nas. Czasem mamy gorsze dni, podczas których nie mamy ochoty sprzątać czy wychodzić z domu. Zdarzają się również takie dni, w których mamy mnóstwo energii i góry możemy przenosić. Jednego dnia wyglądamy pięknie, innego dnia niekoniecznie. Nie ma w tym nic złego!

Jestem dość to poradnik dla każdego z nas. Jest napisany w nietypowej formie, bowiem każde zdanie i nazwa własna pisana jest z małej litery. Dlaczego? Właściwie to nie wiem, ale przychodzi mi na myśl tylko jedno – zwykłą rozmowę przy kawie. Autorka siada z nami przy ulubionym trunku i opowiada co u niej ciekawego. Całość opatrzona jest ciętym humorem i anegdotami z życia. Jest to trochę biografia, pamiętnik, spowiedź, a trochę dialog z samą sobą.

Podsumowując, Jestem dość mówi jedno – nic nie musisz, ale możesz wszystko! Wielokrotnie, czytając słowa Autorki, łapałam się na tym, że mam tak samo. W podobnych sytuacjach odczuwam takie same emocje. Po przeczytaniu książki powinniście poczuć się lepiej, możecie zrzucić ciężar z barków i wrzucić na luz. Przeczytałam ją w jedno popołudnie, śmiejąc się i doskonale rozumiejąc Autorkę, jej emocje i przeżycia. Polecam!

muza
Recenzja: Jestem dość - Magdalena Mikołajczyk

Tytuł: Jestem dość

Autor: Magdalena Mikołajczyk

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 23-11-2022

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2