#367 Porysunnik – Magda Danaj

Porysunnik to towarzysz codzienności. To ilustrowany dziennik, którego Autorka stworzyła z ogromną pasją i zaangażowaniem. Znajdziecie tutaj mnóstwo „bazgrołów” z trafnymi uwagami. Z tym planerem nie trudno zaplanować codzienne aktywności, jak i dalekosiężne plany. On również pokazuje, że czasem warto sobie po prostu odpuścić, ot tak, bez wyrzutów sumienia.

Magda Danaj tworzy fantastyczne grafiki, z którymi niejeden z Was będzie się utożsamiał. Ja tak mam na pewno – mam wrażenie, że Magda czyta ze mnie jak z otwartej księgi, ponieważ wiele rysunków jest bardzo trafionych. Pokazują to, co możemy czuć i jednocześnie sprawiają, że nie czuję się źle z powodu tego, że czasem mi się nie chce. Jesteśmy ludźmi i czasem oczekujemy od życia zbyt wiele.

Jeżeli chodzi o samą jego konstrukcję, to nic w nim nie ogranicza. Znajdziecie tutaj rozkładówkę tygodniową, bez oznaczenia dat, co zwykle mi w planerach przeszkadza. Nie jestem wielką fanką wszelkich kalendarzy i planerów – ponieważ ich forma stanowi dla mnie wielkie wyzwanie. Poza tym, nie oszukujmy się, ale nie jestem zbyt sumienna w zapisywaniu moich planów czy spisywaniu czegokolwiek. Jednak tutaj, w Porysunniku, odnalazłam większy sens. Przekształciłam go w mój pierwszy Bullet Journal, w którym będę zapisywać przeczytane książki w danym roku. Mogłam to zrobić z łatwością, ponieważ mamy do dyspozycji szereg wolnych, pustych kartek z kropkami, które wręcz ułatwiły mi pracę. Jest to mój pierwszy BJ, nie mam jeszcze go zrobionego w 100%, ale zarys jest i nawet zaczęłam go uzupełniać. Jeżeli jesteście ciekawi efektów, od czasu do czasu, pokazuję go na stories na Instagramie.

Jednak, to co dla mnie jest najważniejsze, ponieważ uwielbiam ilustracje i śmieszne teksty Magdy Danaj, to oprawa graficzna, która jest fenomenalna. Oglądając go, śmieję się w głos i cieszę się, że jest ktoś (coś), kto mnie rozumie i wybacza moje błędy. Więc jeżeli jesteście fanami planowania swoich dni, miesięcy czy lat, polecam zakupienie Porysunnika, który nie tylko ułatwi Wam pracę świetną formą, ale również poprawi Wam humor pięknymi ilustracjami i kąśliwymi tekstami od Magdy Dunaj! Dla mnie strzał w dziesiątkę!

znak
Recenzja: Porysunnik - Magda Dunaj

Tytuł: Porysunnik

Autor: Magda Danaj

Wydawnictwo: Znak Horyzont

Data wydania: 17-10-2022

Moja ocena: 10/10

 

 

 

podpis2