#364 Bloom – Savanna Ganucheu, Kevin Panetta

Ari w końcu ukończył szkołę i może planować swój wyjazd z miasta wraz z zespołem, który współtworzy. Musi jednak najpierw przekonać ojca, by ten pozwolił mu zrezygnować z pracy w rodzinnej piekarni. Rodzina boryka się z problemami finansowymi, więc Ari postanowił znaleźć kogoś na swoje miejsce. Podczas rozmów kwalifikacyjnych nikt szczególnie nie zwrócił jego uwagi, natomiast pewnego dnia dzwoni Hector – rówieśnik Ariego, który wręcz uwielbia pracę w kuchni. Czyż to nie wymarzony kandydat?  

Wkrótce potem między chłopcami pojawia się chemia… I choć Ari ma sprecyzowane plany na przyszłość, mając wiele obowiązków w piekarni, oddala się od swojej ekipy z zespołu.

To moja pierwsza powieść graficzna i byłam jej bardzo ciekawa. Muszę stwierdzić, że jestem tym komiksem oczarowana. Wykonaniem, kolorystyką, grafikami, a przede wszystkim treścią. Porusza ważne tematy, problemy, z jakimi borykają się nastolatkowie, a w dodatku jest naprawdę pięknie wykonany.

Wątek piekarni i samego pieczenia był bardzo interesujący. Z ogromną dokładnością komiks ukazywał kolejne etapy wypiekania bułeczek, podkreślając wagę przepisów, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To, że cała fabuła kręciła się przed wszystkim tam, nadawała jej słodkiego uroku.

To, co było ciekawe i o czym warto wspomnieć, to ostatnie strony komiksu. Znajdziemy tam przepis na słynne bułeczki rodziny Kyrkos, wstępne szkice powieści, a także playlistę głównych bohaterów.

Bloom to niezwykle ciepły komiks, który otula jak ciepły kocyk. Mam nadzieję, że sięgniecie i sami przekonacie się o jego wyjątkowości. Naprawdę warto mieć go na półce!

młody book
Recenzja - Bloom - Savanna Ganucheu, Kevin Panetta

Tytuł: Bloom

Tytuł oryg.: Bloom

Autor: Savanna Ganucheau, Kevin Panetta

Wydawnictwo: Otwarte

Data wydania: 26-10-2022

Przekład: Maria Antonina Jaszczurowska

Moja ocena: 9,5/10

 

 

 

podpis2