#363 Reminders of Him. Cząstka Ciebie, którą znam – Colleen Hoover

Kenna Rowan po pięcioletniej odsiadce w więzieniu za nieumyślne spowodowanie śmierci chłopaka, wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Postanawia rozprawić się z przeszłością i odzyskać córkę, co będzie trudne albo nawet niemożliwe. Aby stanąć na nogi, łapie się każdej pracy. Lecz opiekunowie jej córki na dobre ją skreślili, występując o zakaz zbliżania się. Jedyną osobą, która dała jej szansę, jest Ledger. Przyjaciel ojca jej córki i jednocześnie właściciel baru, do którego trafiła zaraz po przyjeździe do miasta. Z czasem pomiędzy tą dwójką rodzi się uczucie, co komplikuje bardzo wiele spraw. Bohaterowie będą musieli podjąć kilka trudnych decyzji.

Książka traktuje o dramacie Kenny, która ciągle nie może sobie wybaczyć, że kilka lat temu zachowała się tak bezmyślnie, a to pociągnęło za sobą tragiczne konsekwencje. Dodatkowo bezskutecznie walczy o dziecko, za którym szalenie tęskni. Jednak najważniejszym o czym jest ta książka, to próba wybaczenia samej sobie, odkupieniu win i zawalczenie o to, co jeszcze pozostało.

Cząstka ukochanego, która żyje na tym świecie.

Kochanie dziecka, które urodziłaś, nie jest trudne, nawet jeśli go nie widziałaś. Bardzo trudne jest za to ujrzenie, jak wygląda, jak brzmi i jakie ma usposobienie, a później spełnienie oczekiwania, że odejdziesz, jak gdyby nigdy nic.

Kto zna książki Hoover, ten wie, że styl pisania Autorki jest lekki i pomimo iż zawsze podejmuje ona trudne tematy, przez jej książki się po prostu płynie. Mnie zawsze jej historie wyciągają z czytelniczego dołka. Mocne i dobrze wykreowane postacie to również znak rozpoznawczy Hoover. Dodatkowo zawsze możemy znaleźć w nich przekaz dla nas, Czytelników – by nie oceniać nikogo po okładce i wybaczać tym, którzy nas skrzywdzili. Życie mamy jedno i nie zmarnujmy go!

Bardzo długo ta książka leżała u mnie na półce i nie potrafiłam się za nią zabrać. Czytałam wiele opinii, że jest ona zupełnie inna niż wszystkie książki, które znam. Jakże wiele czasu straciłam, nie znając tej pięknej i bardzo bolesnej książki! Uratowała mnie z niemocy czytelniczej (mam nadzieję) i tak bardzo poruszyła moje serce! Końcówka rozbiła je na milion kawałków i potrzebuję chwili, aby je pozbierać. Możliwe, że książka znajdzie się w topce 2023 roku – czytajcie, naprawdę jest fenomenalna! Trudna i bolesna, oczywiście, jednak z tak pięknym przesłaniem…

Recenzja: Reminders of Him. Cząstka Ciebie, którą znam

Tytuł: Reminders of Him. Cząstka Ciebie, którą znam

Tytuł oryg.: Reminders of Him

Autor: Colleen Hoover

Wydawnictwo: Otwarte

Data wydania: 06-06-2022

Przekład: Zbigniew Kościuk

Moja ocena: 9,5/10

 

 

 

podpis2