#360 Dziś zanucę ci kolędę – Joanna Szarańska

Hania wbrew swojej woli zostaje wciągnięta do grupy kolędników, którzy śpiewając po domach, zbierają datki na szkołę i parafię. Szybko wychodzi jednak na jaw, że wieczorne wyjścia z grupą nieznajomych sprawiają Hani przyjemność. I nie tylko jej, ponieważ dzięki kolędowaniu, wielu mieszkańców miasteczka odnajduje radość, pocieszenie i siły w walce z szarą rzeczywistością. Razem z Hanią poznajemy mieszkańców i ich historie. Jedne są smutne, inne zaś wesołe.

Chociaż przeczytałam te książkę po świętach, nadal miałam nadzieję poczuć ten świąteczny klimat. Czy poczułam? Niewielką jego część. Wiadomo, że kolęda nieodłącznie kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. Jednak nie spotkałam tutaj zbyt wielu opisów przygotowań do świąt, zapachu potraw czy biesiadowania przy stole. Jedynym elementem jest właśnie kolęda, którą wyśpiewują kolędnicy, pukając od drzwi do drzwi.

Książka jest otulająca i dająca nadzieję. Bohaterowie są ludzcy, mają problemy takie jak każdy z nas. Jednak mimo wszystko starają się cieszyć z małych rzeczy. Ich historie potrafią wzruszyć.

Ja niestety od samego początku nie mogłam się wczuć w ten klimat i przepadłam w tym natłoku bohaterów drugoplanowych. Najbardziej podobała mi się historia głównej bohaterki i to jej perypetii wyczekiwałam. Jeżeli znacie poprzednie pozycje Autorki, na końcu znajdziecie od Niej małą niespodziankę.

czwarta strona
Recenzja: Dziś zanucę ci kolędę - Joanna Szarańska

Tytuł: Dziś zanucę ci kolędę

Autor: Joanna Szarańska

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 26-10-2022

Moja ocena: 5/10

 

 

 

podpis2