#361 Wszystko dla Emilii – Maria Paszyńska

Jakub Modrzycki jest warszawskim zabawkarzem. Zabawki tworzy z wielką pasją i zaangażowaniem. Pomimo tego, iż mamy okres międzywojenny, przemysł zabawkarski jest już bardzo rozwinięty. Jakub, choć nad życie uwielbiał swoją pracę, nigdy nie była ona ważniejsza od żony Emilii. Oczywiście z biegiem lat, kryzys dotknął również małżeństwa Modrzyckich.

Małżeństwo Jakuba jest typowym przykładem współczesnego związku. Życie nie jest usłane różami, trzeba sobie poradzić zarówno z momentach trudnych, kryzysowych, jak i w tych radosnych. W końcu jest to miłość, którą sami wybraliśmy. Powieść ukazuje nam wielką siłę uczucia, które pomimo życiowych zawieruch trzyma nas przy życiu.

„Kłamstwo postawiło między nami barierę nie do ominięcia.”

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i przyznam szczerze, że nie mogłam się wbić w fabułę. Początek bardzo mi się dłużył i nie działo się tam absolutnie nic. Życie Jakuba jest strasznie nudne i monotonne. Czytając wiele pozytywnych opinii o książce, postanowiłam dać jej drugą szansę, lecz czytałam bez przekonania. Wciągnęłam się dopiero pod koniec, więc warto było dotrwać do tego momentu.

Bardzo irytowali mnie bohaterowie powieści. Jakub, wręcz ślepo zakochany w Emilii, która miałam wrażenie była strasznie znudzona swoim życiem i nic jej nie cieszyło. Mężczyzna, pomimo natłoku pracy i wielu zamówień, nieustannie myślał o swojej kobiecie, co zrobić, by jeszcze bardziej ją uszczęśliwić, podczas gdy ona już w ogóle o nim nie myślała. Przytłoczyła mnie ta relacja, a końcówka rozczarowała. Nie daję tej dwójce większej szansy na powodzenie związku, opartego na zdradzie i kłamstwie.

książnica
Recenzja: Wszystko dla Emilii - Maria Paszyńska

Tytuł: Wszystko dla Emilii

Autor: Maria Paszyńska

Wydawnictwo: Książnica

Data wydania: 09-11-2022

Moja ocena: 5/10

 

 

 

podpis2