#36 Szeptacz – Alex North

Tom Kennedy jest samotnym ojcem wychowującym syna, Jake’a. Mężczyzna niedawno stracił żonę i chciałby zostawić przeszłość za sobą. Aby coś zmienić, postanawia kupić dom w małej mieścinie Featherbank. Tom ma nadzieję, że zmiana otoczenia pozytywnie wpłynie na chłopca, który jest nieśmiały i wrażliwy. Jake ma swój mały świat, do którego nikogo nie wpuszcza.

Nowy dom na pierwszy rzut oka wygląda groźnie i Tom od początku ma co do niego złe przeczucia. Szybko okazuje się, że budynek ma swoje tajemnice, a miasteczko kryminalną przeszłość. Dwadzieścia lat wcześniej w Featherbank grasował seryjny morderca, który uprowadzał i mordował dzieci. Został on okrzyknięty Szeptaczem, gdyż w nieoficjalnych doniesieniach była mowa o szeptaniu pod oknem swoich ofiar.

„Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem.

Jeśli na dwór wyjdziesz sam, złego pana spotkasz tam.

Jeśli okno uchylisz choć trochę, pukanie w szybę usłyszysz przed zmrokiem.

Jeśli jesteś sam i miewasz się źle, pan Szeptacz na pewno odwiedzi cię.”

Policja od wielu lat nadal szuka zaginionego przed laty Neila, a koszmar powraca. Ginie kolejne dziecko, szczegóły z poprzednich porwań się zgadzają, a mimo wszystko policja jest bezradna… Sprawa jest priorytetowa.

Czy chłopiec zostanie uratowany?

Czy sprawca zostanie ujęty w porę?

Kto za tym wszystkim stoi?

 

Cała akcja powieści pokazywana jest z wielu punktów widzenia, a narracja pierwszoosobowa pojawia się jedynie w przypadku Toma, zatem możemy wysnuć wniosek, że jest on głównym bohaterem. Każda z postaci jest w stanie zaciekawić Czytelnika, ponieważ ma inną, ciekawą i zaskakującą historię do opowiedzenia.

Szeptacz jest jednym z lepszych thrillerów przeczytanych przeze mnie tego roku. Akcja ciągle posuwała się do przodu, a emocje nie opadały. Czytałam ją jak zahipnotyzowana!

Książka bardzo mocno działa na wyobraźnię, nie sposób przejść obok niej obojętnie.

Bardzo mocno polecam!

Recenzja: Szeptacz - Alex North

Tytuł: Szeptacz

Tytuł oryg.: The Whisper Man

Autor: Alex North

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 16-10-2019

Przekład: Paweł Wolak

Moja ocena: 10/10