#357 Przyjemność – María Hesse

Kobieca seksualność wciąż jest tematem tabu. W szkole nie ma edukacji seksualnej, która mogłaby młodemu człowiekowi opowiedzieć o przyjemności, o słuchaniu potrzeb własnego ciała i o tym, aby kochać je i szanować – ponieważ każde jest piękne! Cieszę się, że na rynku czytelniczym pojawiają się pozycje, które poruszają ten temat w sposób otwarty, dobry i przede wszystkim przyjemny.

Taka właśnie jest Przyjemność Marii Hesse. To intymna książka, która traktuje o seksualności i drodze do jej odkrywania. Autorka, aby odkryć piękno, płynące z seksualności właśnie, przeszła wyboistą drogę. Przez wstyd, niewiedzę i grzech płynący z dotykania i eksplorowania własnego ciała. Po wielu rozmowach z kobietami ciekawymi własnej cielesności, przełamała moc przesądów, by zgłębić to, co nienazwane i dotrzeć do przyjemności.

Przyjemność to swoista mapa, którą możemy traktować jako drogowskaz, lekcję anatomii, historii czy opowieść ilustrowaną, ponieważ za pomocą kolorów i subtelności Maria przedstawiła kobietę w różnych aspektach. Także mężczyznę. Kobiecą przyjemność przybliżyła nam na podstawie prawdziwych lub fikcyjnych postaci takich jak Marilyn Monroe czy Colette.

„Wszystkie ciała są piękne, nauczmy się je kochać, mimo ich wieku, niedoskonałości i różnorodności. Nauczmy się kochać swoje piersi albo ich brak.”

No bo kto zna lepiej nasze ciało i jego potrzeby niż my same?

To pozycja dla każdej kobiety. Niezależnie od wieku. Kierowana jest co prawda do osób 16+ i proponuję się tego trzymać, ponieważ jest to dobry wiek na odkrywanie Przyjemności.

Czytając tę książkę poczułam się zrozumiana i otoczona opieką. Ponieważ rozmawiamy o płaszczyźnie ważnej dla każdej kobiety.  Mam nadzieję, że się skusicie!

młody book
Recenzja: Przyjemność - María Hesse

Tytuł: Przyjemność

Tytuł oryg.: El Placer

Autor: María Hesse

Wydawnictwo: Młody Book

Data wydania: 23-11-2022

Przekład: Katarzyna Sosnowska

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2