#356 Co by było, gdyby – Holly Miller

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałoby Wasze życie gdybyście podjęli w przeszłości inną decyzję niż tę, która doprowadziła Was do miejsca, w którym obecnie się znajdujecie? Co by było gdybyście zmienili kierunek studiów, pracę, może nie odebrali jakiegoś telefonu? Czy wtedy też mieszkalibyście w tym samym miejscu i byli z obecnym partnerem? To bardzo fascynujące, jak przypadkowe rzeczy wpływają na nasze obecne życie. A może wszystko to, co jest nam przeznaczone, jest zapisane w gwiazdach i nie mamy na to większego wpływu?

Lucy postanowiła rzucić pracę i znajduje się na rozdrożu, dosłownie. Nie wie czy ma zostać na miejscu i spełniać się jako pisarka, czy wyjechać do Londynu, aby zostać copywriterką. Rozmyślając o życiu, Lucy poznaje Caleba, przystojnego fotografa, a po krótkiej wymianie zdań za szybą widzi Maxa – dawnego faceta, który niegdyś był miłością jej życia. Dodatkowo horoskop przepowiedział jej, że tego dnia spotka prawdziwą miłość… Tylko który z tych dwóch mężczyzn nim jest?

Co by było, gdyby jest bardzo oryginalną powieścią i nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim stylem. Otóż jej wyjątkowość polega na tym, że my, Czytelnicy, poznajemy dwie alternatywne rzeczywistości bohaterki. W jednej Lucy podąża za sercem i przeprowadza się do Londynu, by dać szansę Maxowi, pracuje jako copywriterka i mieszka z przyjaciółką w wynajmowanym lokum. W drugiej zaś zostaje na miejscu, wiąże się z Calebem, pracuje na pół etatu w sklepie z pamiątkami i pracuje nad nową powieścią. Obie historie są inne, choć niektóre wydarzenia mimo wszystko mają miejsce w obu sytuacjach. Ja skłaniałam się ku jednemu wyborowi i myślę, że on byłby dobry dla bohaterki. Ale nie zdradzę za którą wersją byłam!

Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu Holly Miller. Wykreować dwie rzeczywistości w jednej książce to nie lada wyzwanie. Autorka stworzyła coś ciekawego, innowacyjnego i bardzo wciągającego. Ciekawe, którzy bohaterowie bardziej przypadną Wam do gustu! Gorąco polecam – piękna, romantyczna powieść, która wzrusza niejeden raz!

muza
Recenzja: Co by było, gdyby - Holly Miller

Tytuł: Co by było, gdyby

Tytuł oryg.: What might have been

Autor: Holly Miller

Wydawnictwo: Muza

Data wydania: 12-10-2022

Przekład: Katarzyna Bieńkowska

Moja ocena: 9,5/10

 

 

 

podpis2