#355 Czekoladowe kulki – Mia Öhrn

Lubicie szybkie przekąski? Coś słodkiego z dodatkiem czekolady? W książce znajdziecie przepisy na czekoladowe kulki, które są bardzo popularne w Szwecji i można znaleźć je w każdej kawiarni.

Zachwycicie się nie tylko pięknymi fotografiami, ale także prostotą podanych przepisów, które bazują głównie na płatkach owsianych i łatwo dostępnych składnikach. Są też bardziej wyrafinowane przepisy i zaskakujące połączenia smaków. Oprócz tego na końcu przeczytacie historię czekoladowych kulek, garść porad i propozycje posypek. Książka jest więc idealna dla każdego łasucha!

Plusem jest mała ilość składników, z których stworzymy kulki, a co za tym idzie, krótki czas przygotowania. Jeżeli brakuje Wam pomysłu na ciekawe przekąski – voila!

Tak jak wspomniałam, przepisy są różnorodne i nieskomplikowane, można do nich spokojnie zaprosić własne pociechy. Każdy przepis opatrzony jest apetycznym zdjęciem. Autorka dzieli się z nami swoim kulinarnym doświadczeniem, budowanym na zasadzie prób i błędów. Ja, zanim dostałam książkę do recenzji, zrobiłam jedne z najprostszych kulek, czyli z masy czekoladowej z posypką kokosową. Muszę przyznać, że bardzo mi smakowały! W planie mam jeszcze wiele kulek, a tym razem mam ochotę na muffiny z masą kulkową. Jestem ciekawa co z tego wyjdzie!

Podsumowując, Czekoladowe kulki to przepięknie wydana książka, z garścią prostych i szybkich przepisów dla każdego łasucha. Znajdziemy tutaj propozycje szybkich i wyrafinowanych deserów, które nie wymagają dużego nakładu czasu ani pracy. Myślę, że warto uwzględnić tę pozycję w liście do Świętego Mikołaja! Smacznego!

literackie
Recenzja: Czekoladowe kulki - Mia Öhrn

Tytuł: Czekoladowe kulki

Tytuł oryg.: Chokladbollar

Autor: Mia Öhrn

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Data wydania: 09-11-2022

Przekład: Ewa Wojciechowska

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2