#354 Dziewczyna z piegami – Cecelia Ahern

Dwudziestopięcioletnia Allegra Bird mieszka w Dublinie i pracuje jako parkingowa. Zawsze marzyła o byciu policjantką, niestety odrzucili jej podanie. Jej praca jest nudna, a każdy dzień jest podobny do poprzedniego. Kiedy po raz kolejny wypisuje mandat żółtego ferrari, a właściciel w złości wyrzuca jej, że każdy jest wypadkową pięciu osób, z którymi spędza najwięcej czasu, Allegra stawia sobie za cel znalezienie tych osób.

Allegra, zwana Pieguską, ma za sobą trudne dzieciństwo. Porzucona przez matkę, wychowana przez ojca, w dzieciństwie, w miejscach w których ma piegi, tworzyła przeróżne konstelacje, łącząc je ze sobą. Na ramionach pozostały blizny, a jej psychika mocno ucierpiała.

Trudno mi ocenić tę książkę, ponieważ przeżywałam z nią wzloty i upadki. Początkowo fabuła mocno mi się spodobała i z impetem wkroczyłam w życie Allegry. Potem, stopniowo zaczęłam się nudzić i już myślałam, że nie dobrnę do końca powieści. Na szczęście przetrwałam kryzysowy moment i udało mi się ją skończyć. I jaka jestem szczęśliwa z tego powodu! Ponieważ później naprawdę zaczęło dziać się dużo i z zaciekawieniem trwałam u boku Allegry.

Tak więc musicie wiedzieć, że fabuła jest bardzo wolna. Nie ma zbyt wielu zwrotów akcji, jest przegadana i w wielu momentach możecie stracić zapał do czytania. Czyta się ją dobrze, ponieważ jest dobrze napisana, jednak nie wywołuje ona większych emocji. Zamysł na fabułę ciekawy, można było trochę inaczej ją rozwinąć i wprowadzić trochę żywszą akcję. Pomimo tych zastrzeżeń, zachęcam do przeczytania. Jest to książka o porzuceniu, szukaniu prawdy o sobie, miłości, przyjaźni i przywiązaniu. Sami się przekonajcie, czy historia Allegry trafi do Waszych serc!

muza
Recenzja: Dziewczyna z piegami - Cecelia Ahern

Tytuł: Dziewczyna z piegami

Tytuł oryg.: Freckles

Autor: Cecelia Ahern

Wydawnictwo: Akurat

Data wydania: 16-11-2022

Przekład: Agnieszka Lipska-Nakoniecznik

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2