#348 Święta do wynajęcia – Karolina Wilczyńska

Józef, Melania, Kazimierz i Wiesia to seniorzy, którzy z braku zajęcia zaczęli uczęszczać na Uniwersytet Trzeciego Wieku i tam splotły się ich losy. Nadchodzi zima, a ponieważ niektórzy z tej czwórki nie mają planów na nadchodzące święta, postanawiają zatrudnić się w agencji wypożyczania dziadków na święta. Co z tego wyniknie? Jakie przygody spotkają bohaterów?

Autorka pokazuje nam, jak ważne są więzi rodzinne, dzieci, wnuczęta. Jak bardzo seniorzy, będąc sami, czują się wykluczeni, odrzuceni i niepotrzebni. Tacy ludzie, pomimo mniejszej energii niż kiedyś, nadal chcą działać, być aktywni i docenieni. A ponieważ starsi ludzie wychowali się w innych czasach i mają nieco inne wartości – odstawia się ich często na boczny tor, ponieważ są niezrozumiani.

Bohaterowie mają niejedno zadanie do wykonania, przez co świąteczny czas będzie niezapomniany. Pomimo wielu zawirowań, nadal mamy obecne najważniejsze wartości – ciepło, troskę czy sąsiedzką życzliwość. I choć wszystko wygląda pięknie i cukierkowo – do mnie ta historia nie trafiła. Nie potrafiłam poczuć świątecznej atmosfery, dodatkowo nie mogłam wczuć się w historię bohaterów. Jakoś nie do końca przypadli mi do gustu, więc w ostateczności jakoś się nie polubiliśmy.

Chociaż nie powiem, bohaterowie mają wiele wspaniałych cech. Wiesia i Kazimierz mają ogromne serce, Melania kocha koty, Józef natomiast jest stanowczy, ale i bardzo pomocny. Z tego co widziałam, o całej piątce więcej można się dowiedzieć w książce Lato do wynajęcia.

Pomimo tego, iż ja w tej książce nie poczułam świąt, mam nadzieję, że Wy odnajdziecie tę radość i beztroskę. Czytajcie i oceniajcie! Może Wy polubicie bohaterów od pierwszych stron i z wypiekami na twarzy będziecie śledzić ich świąteczne perypetie!

czwarta strona
Recenzja: Święta do wynajęcia - Karolina Wilczyńska

Tytuł: Święta do wynajęcia

Autor: Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 26-10-2022

Moja ocena: 5/10

 

 

 

podpis2