#349 Kocia kawiarnia – Anna Sólyom

Nagore, niespełna czterdziestolatka, stoi na życiowym zakręcie. Niedawno rozstała się z partnerem, nie ma pracy ani oszczędności. Pomimo wielu rozmów kwalifikacyjnych, kobieta ciągle stoi w miejscu. Kiedy przyjaciółka przychodzi z pomocą i załatwia Nagore pracę, kobieta wcale nie jest wniebowzięta, ponieważ… jest to praca w kociej kawiarni! A warto dodać, iż Nagore cierpi na ailurofobię, czyli lęk przed kotami! Bohaterka w pierwszej chwili naprawdę chce zrezygnować z tej szansy i się poddać, gdy jednak przypomina sobie, że ma rachunki do opłacenia… postanawia spróbować. Czy kobieta przezwycięży swój lęk? A może nauczy się czegoś cennego od czworonogów?

Nie chcę zdradzać zbyt wiele szczegółów, ale Nagore dostaje tę pracę i zaczyna dziać się magia. Mruczący mieszkańcy kawiarni dają naszej bohaterce lekcje każdego dnia. I nagle wszystko układa się tak, jak powinno.

Autorka pokazała nam kocie zachowania, wplatając w treść instrukcję zachowania kotów. Dodatkowo obdarzyła nas mądrymi sentencjami, które warto zapamiętać na dłużej.

„- Koty udzieliły mi ważnej lekcji(…) – Zaakceptuj siebie taką, jaka jesteś, a nie będziesz potrzebowała aprobaty ze strony innych.”

Ta książka, książeczka właściwie, jest bardzo otulająca, pełna miłości i ciepła. Chociaż sama nie mam kotów i za nimi nie przepadam, wczułam się w klimat i dałam się ponieść. Jestem psiarą, a książka mnie zauroczyła, więc uważam, że jest to pozycja dla każdego. Dodatkowym atutem jest piękna okładka, która przyciąga wzrok i dopracowana szata graficzna w środku. Napisana lekkim, przyjemnym językiem, co działa kojąco podczas czytania. Polecam miłośnikom kotów i nie tylko!

pozna
Recenzja: Kocia kawiarnia - Anna Sólyom

Tytuł: Kocia kawiarnia

Tytuł oryg.: Neko Café

Autor: Anna Sólyom

Wydawnictwo: MANDO

Data wydania: 26-10-2022

Przekład: Joanna Ostrowska

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2