#346 Zdążyć do domu na święta – Anna Chaber

Filip i Kaja poznali się na lotnisku w Brukseli, z którego obydwoje planowali dostać się do Polski na Święta Bożego Narodzenia. Niestety nikt się nie spodziewał, że nad Europą rozpęta się śnieżyca, przez co loty zostaną odwołane. Filip to nawet był skłonny zrezygnować ze starań dostania się do rodziny i wrócić do domu, jednak Kaja skutecznie namówiła go na dalszą podróż. I tak oto zaczęła się ich przygoda, pokonując drogę pociągiem, autostopem i taksówką. Co sprawiło, że jednak, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, postanowili nie dać za wygraną? Otóż każde z nich miało własny, ważny ku temu powód.

Wielka śnieżyca, świąteczne piosenki i motyw drogi do domu skutecznie wprowadza nas w magiczny klimat świąt. Uwielbiam piosenkę Driving home for Christmas i przysięgam, że zawsze chce mi się płakać, gdy ją słyszę! Ale niech nie zwiedzie Was ten sielski nastrój. W książce bohaterowie mają naprawdę niemałe problemy z dotarciem do domu, dodatkowo mierzą się z własnymi rozterkami w głowie. Nie będzie to typowa świąteczna powieść z happy endem. Myślę, że niejedna scena sprawi, że popłyną Wam łzy po policzku. Nie znajdziecie tu również typowego, romantycznego związku, idealnej rodziny z tradycjami ani wspólnego ubierania choinki i rozpakowywania prezentów.

Historia Kai i Filipa jest do bólu prawdziwa, trudna i smutna. Ukazuje demony przeszłości, z którymi mierzą się każdego dnia. Poznajemy ich marzenia, pragnienia i lęki, ukryte gdzieś pod maską uśmiechu. Zdecydowanie nie jest to typowa książka świąteczna, która ulatuje z pamięci tuż po jej odłożeniu. Bardzo mnie rozczuliła, rozwaliła szczerością i realizmem. Mam nadzieję, że sięgniecie i wpadniecie w przedświąteczną zadumę. Serdecznie polecam!

czwarta strona
Recenzja: Zdążyć do domu na święta - Anna Chaber

Tytuł: Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny

Autor: Anna Chaber

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 26-10-2022

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2