#344 Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy – Regina Brett || PREMIEROWO

W dzisiejszych czasach, kiedy każdy pracuje ponad stan, nie mając czasu dla siebie, aby przystanąć na chwilę i dać sobie wytchnienie, z odsieczą przychodzi Regina Brett. Na swoje 50-te urodziny napisała 50 lekcji życia, dziesięć lat później dopisała kolejnych piętnaście, abyś Ty, Drogi Czytelniku, mógł czerpać z nich lekcję. Regina daje nam kilkanaście cennych rad, aby pokazać nam, jak pokochać własne życie.

Jestem pod wielkim wrażeniem, że Autorka potrafi z każdej przeżytej chwili, czy to przyjemnej czy nie, wynieść jakąś lekcję dla siebie i tym samym przedstawić ją w taki sposób, aby była ona wskazówką lub przestrogą dla innych. Ponieważ, jak się domyślacie, krótkie historyjki, zawarte w książce, zdarzyły się naprawdę. Albo przeżyła je sama Autorka, albo ktoś z jej najbliższego otoczenia. W tej krótkiej książeczce znajdziecie prawdziwą życiową mądrość. Uświadomicie sobie, że złe wydarzenia w życiu to nie koniec świata, ponieważ zawsze jest jakieś rozwiązanie. Życie żadnego z nas nie jest usłane różami i prowadzi wyboistymi drogami do celu. Ale właśnie o to chodzi, aby nie zrażać się na starcie, a poprzez pryzmat złych wydarzeń odnaleźć radość i sens życia.

Myślę, że takie książki należy sobie dawkować, a nie czytać je na raz. Wtedy lepiej zapamiętamy dawane nam rady i więcej z tych lekcji wyniesiemy. Tak, myślę, że to najlepszy sposób podejścia do takich książek. Ja codziennie czytam kilka lekcji, zaznaczam ulubione fragmenty i wracam do niej kolejnego dnia. Daje mi to dużo radości i pochodzę do niej z czystą głową.

Chciałabym Was naprawdę zachęcić do sięgnięcia po tę książkę i wiem, że tytuły lekcji nic nowego nie wniosą, zatem pozwólcie, że dołączę dodatkowo kilka ciekawych cytatów z historii, które najmocniej zapadły mi w pamięć.

#Lekcja 4 – Czasem jedynym wyjściem jest śmiech

„Proś o pomoc. I przyjmuj ją. Ludzie chcą ci jej udzielić, więc pozwól im na to. To dla nich zaszczyt, że mogą cię wesprzeć.”

#Lekcja 5 – Błądzić jest rzeczą… zabawną

„Zamiast kontrolować każdy swój ruch, daj się ponieść. Taka podróż może być niezwykłą przygodą.

Zejdź z utartej ścieżki.

Wpisz ten punkt na swoją listę marzeń do zrealizowania przed śmiercią.”

#Lekcja 23 – Starość to radość

„”Nie” jest pełnym zdaniem. Nie potrzebujesz się usprawiedliwiać ani tłumaczyć. Wystarczy, że odpowiesz „nie””.

insignis
Recenzja: Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy - Regina Brett

Tytuł: Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy

Tytuł oryg.: God Never Blinked. 50 Lessons for Life’s Biggest Detours

Autor: Regina Brett

Wydawnictwo: Insignis

Data wydania: 09-11-2022

Przekład: Paweł Podmiotko, Olga Siara

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2