#343 Wypożyczalnia Świętych Mikołajów – Agata Przybyłek

Grzegorz prowadzi tytułową wypożyczalnię kostiumów, która tuż przed Bożym Narodzeniem zamienia się w wypożyczalnię Świętych Mikołajów. Zainteresowanie jest ogromne, bowiem korzystają z tego nie tylko osoby prywatne, ale również firmy i galerie handlowe. Mężczyzna jest samotny i każdą wolną chwilę poświęca pracy, można zatem śmiało nazwać go pracoholikiem. Czy w tym roku zdarzy się jakiś cud i Grzegorz postanowi przewartościować swoje życie?

W wypożyczalni pomaga mu Magda, która jest jego byłą szwagierką. Kobieta rozwiodła się z Borysem, bratem Grzegorza, z którym ma syna Kajtka. To pierwsze święta po rozstaniu i kobieta obawia się tego, jak sobie poradzi. Mimo wszelkich trudności Magda chce, aby jej syn również w tym roku poczuł magię świąt.

Justyna to szkolna miłość Grzegorza. Kiedyś, dawno temu, młodzi rozstali się w niemiłej atmosferze. Kobieta pracuje jako nauczycielka w szkole podstawowej. Jest samotna, zatem święta spędzi z przekomarzającymi się rodzicami… Ale może i do niej w tym roku uśmiechnie się szczęście?

Amanda i Tomek spędzają ostatnią Gwiazdkę jako narzeczeństwo. Teraz młodzi przygotowują się do ślubu, a w drugi dzień świąt przyjaciółka Amandy planuje szalony wieczór panieński – co z niego wyniknie?

Bohaterów jest wiele i wiele ich dzieli, natomiast wszyscy przygotowują się do świąt, które w tym roku będą inne niż dotychczas.

Początkowo nie byłam przychylnie nastawiona do tej ogromnej ilości bohaterów, ponieważ obawiałam się, że wszyscy będą mi się mieszać… Szybko jednak odnalazłam swój rytm i jednych bohaterów polubiłam bardziej niż innych. Najbardziej podobał mi się wątek Amandy i Tomka, ponieważ ta toksyczna relacja aż nie pasowała do świątecznego klimatu. Byłam ciekawa, jak ona się skończy i równie mocno czekam na dalszą część ich losów. Tomka bardzo nie polubiłam, natomiast za Amandę trzymałam mocno kciuki. Na szczęście zakończenie było dla mnie bardzo satysfakcjonujące.

Podsumowując, najnowsza książka Agaty Przybyłek otuli Was ciepłym kocykiem, przeniesie Was w magiczny czas oczekiwania na święta. Będziecie świadkami magicznych cudów, ale i niemiłych rozczarowań, które dotykają bohaterów. Mam nadzieję, że sięgniecie i również odnajdziecie tę magię!

czwarta strona
Recenzja: Wypożyczalnia Świętych Mikołajów - Agata Przybyłek

Tytuł: Wypożyczalnia Świętych Mikołajów

Autor: Agata Przybyłek

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 26-10-2022

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2