#340 Chcę, byś była w moim życiu – Klaudia Muniak

Zuza mieszka w Londynie i pracuje jako dziennikarka. Obecnie nie obchodzi Świąt Bożego Narodzenia. I to wcale nie jest tak, że ich nie lubi – wręcz przeciwnie. Jest to dla niej najlepszy czas w roku, tylko przywołuje niechciane, złe wspomnienia… Decyduje, że w tym roku musi zmienić nastawienie. Przygotowania do magicznego czasu rozpoczyna od upieczenia pierniczków według przepisu mamy. Szkoda tylko, że kończy się to katastrofą! Przypiekła ciasteczka, serwując wszystkim mieszkańcom bloku ewakuację. Przy okazji poznaje przystojnego sąsiada, więc bądź co bądź – nie ma tego złego.

Kuba robi na dziewczynie niemałe wrażenie. Okazało się, że jest muzykiem, ale nie jakimś tam zwykłym, bowiem tworzy muzykę z dźwięków przyrody. Dlatego też Zuza postanawia napisać o nim artykuł do gazety. Dzięki temu ta dwójka zaczyna spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Tylko czy Kuba jest tym, za kogo się podaje? Czy Zuza pozwoli sobie na miłość?

No więc czas na książki świąteczne uważam za otwarty! W tym roku Chcę, byś była w moim życiu było moją pierwszą, zimową opowieścią. I muszę przyznać, że świetnie spędziłam przy niej czas – a przeczytałam ją w jeden dzień.

Uwielbiam świąteczne książki za klimat, jaki tworzą. Gdy je czytam, mam przed oczami śnieg, zimowe ozdoby, czuję zapach rozgrzewającej herbatki z goździkami i wracam myślami do magicznych chwil z rodziną w ten cudowny czas.

Muszę powiedzieć, że Klaudia Muniak odwaliła kawał świetnej roboty i trzyma poziom. Właściwie żadna książka, która wyszła spod jej pióra mnie nie rozczarowała.

Historia Zuzy i Kuby na pierwszy rzut oka jest prosta. Kobieta w opałach, którą ratuje przystojny sąsiad to bardzo oklepany schemat. Jednak tutaj nie wszystko jest takie oczywiste. Relacja tej dwójki rozwija się bardzo powoli, mając na względzie oczywiście domysły głównej bohaterki co do Kuby… Jakie? Musicie sami się dowiedzieć! Zuza wiele przeszła w życiu, dlatego ani myśli od razu rzucać się w męskie ramiona. Zwłaszcza, że jakiś czas temu skończyła poważny związek, a do tego są święta, które niemile się kojarzą. Bardzo się cieszę z finału tej historii – już traciłam nadzieję na pozytywny koniec!

Jeśli macie ochotę już rozpocząć świąteczny klimat, gorąco zachęcam do zapoznania się z tą przeuroczą historią. Może zabraknie w niej zaśnieżonych krajobrazów, za to przeniesiecie się do klimatycznego Londynu, który zdecydowanie jest już przygotowany na święta! Gorąco polecam i idę czytać kolejne nowości świąteczne!

czwarta strona
Recenzja: Chcę, byś była w moim życiu - Klaudia Muniak

Tytuł: Chcę, byś była w moim życiu

Autor: Klaudia Muniak

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data wydania: 26-10-2022

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2