#332 Ugly Love – Colleen Hoover

Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do brata, by rozpocząć nowy etap w życiu. Nie oczekiwała jednak aż tak wielkich zmian, a to wszystko przez przystojnego pilota, Milesa, który jest sąsiadem i jednocześnie przyjacielem jej brata. Mężczyzna w ich „związku” ustala tylko jedną zasadę – nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości.

Gdy ta sytuacja staje się już nie do wytrzymania, a Tate zaczyna czuć więcej niż by chciała do Milesa, zaczynają rodzić się niewygodne pytania, a przeszłość ożywa…

Rozdziały przeplatają życie codzienne Tate i Milesa 6 lat temu. Dzięki temu możemy zrozumieć, dlaczego Miles jest tak bardzo zamknięty w sobie i dlaczego nie chce się wiązać na stałe. Kiedyś ktoś bardzo mocno zranił jego serce i dziś wierzy, że nie jest w stanie nikogo pokochać. Pomimo tego, jak mocno rani Tate, ta dalej brnie w ustalony układ. Obydwoje nie potrafią z siebie zrezygnować, chociaż nawet sami przed sobą nie chcą się do tego przyznać. Ciągnie ich do siebie niemiłosiernie. Tate jest takim światełkiem w tunelu dla Milesa. Pomimo tego, że sytuacja pomiędzy tą dwójką nie jest najlepsza dla nich – Tate ma nadzieję, że coś się zmieni i w końcu Miles ją pokocha. Ale czy tak się stanie?

Książka jest bolesna. Trudna. Opowiada o tym, że miłość jest piękna, ale czasem, aby to odkryć, trzeba przejść drugą drogę. Pokazuje, że warto dążyć do celu. Złamane serce boli, jednak każdy na tę stratę ma inny sposób na radzenie sobie z nim. Czasem, aby móc ruszyć do przodu, trzeba się rozliczyć z przeszłością. I z tą sytuacją nie najlepiej radzi sobie Miles.

Mam nadzieję, że przeczytacie i odkryjecie piękno miłości. Chociaż tytuł, tłumacząc na polski, to „Brudna miłość”, uważam, że ta między bohaterami jest szczera i piękna. Miles przeszedł wiele, by znaleźć się w miejscu, w którym jest teraz. I chociaż sam tego nie wie, Tate od początku pomaga mu się z tym uporać. Uczucie rodzące się miedzy bohaterami to coś cudownego i magicznego. Zakochałam się w tej książce i oczywiście ryczałam jak bóbr. Niesamowita historia, która wzrusza i daje nadzieję. Polecam!

bonito
Recenzja: Ugly Love - Colleen Hoover

Tytuł: Ugly Love

Tytuł oryg.: Ugly Love

Autor: Colleen Hoover

Wydawnictwo: Otwarte

Data wydania: 01-01-2014

Przekład: Piotr Grzegorzewski

Moja ocena: 9,5/10

 

 

 

podpis2