#331 Maybe Someday – Colleen Hoover

Sydney studiuje i pracuje, ma chłopaka i mieszka z przyjaciółką. Wieczory spędza na balkonie, ponieważ bardzo lubi słuchać gitarzysty z sąsiedniego bloku, który wtedy ma próby. Tak bardzo wczuwa się w jego piosenki, że aż wymyśla do niego własne teksty. Pewnego dnia nawiązuje z nim kontakt, a ten prosi ją o małą przysługę…

Ridge jest założycielem zespołu, do którego piosenki tworzy. Pomimo tego, iż nie słyszy, świetnie gra na gitarze. Niestety od jakiegoś czasu ma blokadę twórczą i nie jest w stanie wymyślić tekstów do swoich piosenek. Nawiązuje kontakt z Sydney, prosząc o pomoc, jednocześnie wspierając ją w najgorszych chwilach życia.

Relacja Ridge’a i Sydney opiera się głównie na pracy nad tekstami piosenek. Czasami zbliżają się do siebie zbyt mocno, jednak w ostatniej chwili się opamiętują – ze względu na długoletni związek Ridge z Maggie. Pewnego dnia jednak hamulce znikają, a to nie zwiastuje niczego dobrego.

Ta książka przepełniona jest muzyką. Ridge pokazuje, że wcale nie trzeba słyszeć, aby ją poczuć. Emocje przenikają do nas z każdym słowem tekstu, napisanego przez Sydney.
Uczucie między bohaterami przepełnione jest bólem, tęsknotą, poczuciem winy, zdrady i ostatecznie lojalnością. Nawet nie jestem w stanie wyrazić słowami, ile ta książka poruszyła we mnie strun. Relacja Sydney i Riley’a jest trudna, a ja płakałam nad wszystkimi rozterkami, które ich dotykały. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego, co musieli czuć przez ten cały czas.

Dla mnie jest to niepodważalny numer 1 jeśli chodzi o książki Colleen Hoover. Wszystkie przeczytane dotychczas bardzo mi się podobały, jednak ta zupełnie inaczej na mnie podziałała. Miałam ochotę wyć i rzucać talerzami w ścianę. Bardzo się zżyłam z bohaterami i bardzo chciałam im pomóc. Nie mogę się doczekać drugiej części!

Mam nadzieję, że po książkę sięgniecie i odczujecie podobne emocje do moich. Przez cały czas będziecie się zastanawiać czy „może kiedyś” zmieni się raczej w „nigdy” czy raczej „teraz”. I mogę poręczyć, że poznając tę historię, będziecie rozdarci równie mocno, jak Riley i Sydney. Nie umiem się postawić na ich miejscu i zdecydować, którą drogą bym poszła. Polecam!

bonito
Recenzja: Maybe Someday - Colleen Hoover

Tytuł: Maybe Someday

Tytuł oryg.: Maybe Someday

Autor: Colleen Hoover

Wydawnictwo: Otwarte

Cykl: Maybe (tom 1)

Data wydania: 09-11-2016

Przekład: Piotr Grzegorzewski

Moja ocena: 10/10

 

 

 

podpis2