#326 7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską – Mijin Mok

7736 km dzieli Koreę Południową i Polskę. Czy tak odległe kraje może cokolwiek łączyć? Mijin Mok jako Koreanka mieszkająca w Polsce pokazuje, że jest naprawdę wiele podobieństw!

Bardzo ważną zaletą tej książki jest wyważenie między podaniem ogromnej ilości wiedzy, a sposobem ich przekazania, tak, by Czytelnik świetnie się przy tym bawił, nie tracąc zainteresowania. Mijin Mok pisze w zajmujący sposób o historii, kulturze, religii, pracy, edukacji, kulinariach, popkulturze i codziennym życiu w Korei. Dowiecie się stąd naprawdę niesamowitych ciekawostek, takich jak koreańskie przesądy i dlaczego liczba 4 jest pechowa. Poznacie randkowanie oraz ceremonię ślubną. Dowiecie się, kiedy narodził się k-pop i dlaczego również w Polsce jest taki popularny. Posmakujecie dziwnych potraw kuchni koreańskiej i poznacie podobieństwa obu kuchni. Mogłabym wymieniać godzinami, ponieważ ilość znaczników, jakie zostawiłam w tej książce aż poraża, ale nie chcę odbierać Wam przyjemności z poznawania ciekawostek na własną rękę.

Po lekturze książki stwierdzam, że jest to kraj, dla którego wizerunek wiedzie prym, a hierarchia zawodowa jest bardzo istotna. Jest to kraj wysokiej kultury osobistej. I chociaż nadal rasizm jest tam na wysokim poziomie, wszystko idzie w te lepszą stronę.

Nigdy aż tak bardzo nie interesowałam się Koreą Południową, choć znam osoby, które są w tym kraju zakochane. Ponieważ lubię poznawać nowe kultury, stwierdziłam, że książka jest idealną pozycją dla mnie. Ilość ciekawostek aż się z niej wylewa, a dodatkowo opatrzona jest pięknymi ilustracjami, które dodają jej uroku. Jest to taka pozycja, do której będę sięgać co jakiś czas, by odświeżyć sobie pamięć i znów pozachwycać się cudownym wydaniem. Polecam bardzo gorąco!

otwarte
Recenzja: 7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską - Mijin Mok

Tytuł: 7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską

Autor: Mijin Mok

Wydawnictwo: Otwarte

Data wydania: 19-09-2022

Moja ocena: 10/10

 

 

 

podpis2