#323 Długo i szczęśliwie – Alison Cochrun || PRZEDPREMIEROWO

Dev pracuje przy produkcji romantycznego show „Długo i szczęśliwie”. Program polega na tym, iż Charles, czyli książę, musi wybrać sobie księżniczkę spośród wielu kandydatek. Przez kilka tygodni będzie je poznawać, dziewczyny będą wykonywać różne zadania, aż ten zdecyduje się w finale na jedną z nich.

Autorka ukazała jasne i ciemne strony reality show. Wiele rzeczy jest wyreżyserowanych, by tylko osiągnąć określoną oglądalność. Wszystko jest sztuczne i ustawione w taki sposób, by przedstawiało piękną bajkę.

Dev jest bardzo ważną postacią. Po awansie staje się prywatnym opiekunem Charliego, więc chłopcy spędzają ze sobą masę czasu. Poznają się w różnych okolicznościach. Z dnia na dzień zaczyna ich łączyć coś więcej niż przyjaźń, choć oczywiście ukrywają to przed światem. No bo w końcu Charles ma wybrać księżniczkę! Taką podpisał umowę przed programem. Jednak relacja i uczucia, którymi darzy Deva, dają mu do myślenia o własnej orientacji seksualnej.

Pomimo wielu szczęśliwych momentów zawodowych i prywatnych, Dev cierpi na depresję a mało kto ma tego świadomość. To taki typ człowieka, który zewnętrznemu światu pragnie pokazać, że u niego wszystko dobrze i robić dobrą minę do złej gry, natomiast w środku wszystko go boli.

Autorka nie skupiła się jedynie na romantycznej stronie tej książki, ponieważ nie stroniła od poważniejszych tematów, jakimi są odrzucenie, depresja, coming-out, stany lękowe czy zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Do tematu podeszła z lekkością i humorem, przełamując trud tematyki zabawnymi sytuacjami.

Ja raczej nie sięgam po książki o tematyce LGBT, ponieważ ostatnio jest ich przesyt na rynku. Na te pozycje zdecydowałam się z ciekawości i dla „odmiany” od standardowego, utartego schematu. „Długo i szczęśliwie” to urocza historia, która ukazuje trudny proces poznawania własnego siebie. Zakończenie jest dość przewidywalne, natomiast przypadło mi ono do gustu. Sięgnięcie?

Recenzja: Długo i szczęśliwie - Alison Cochrun

Tytuł: Długo i szczęśliwie

Tytuł oryg.: The Charm Offensive

Autor: Alison Cochrun

Wydawnictwo: W.A.B.

Data wydania: 28-09-2022

Przekład: Monika Skowron

Moja ocena: 6,5/10

 

 

 

podpis2