#317 Bezsenność we dwoje – Sarah Dessen

Auden po rozwodzie rodziców ma problemy ze snem. Wtedy całe noce przesiaduje w ulubionym barze, zaciekle ucząc się nowego materiału. Wypija hektolitry kawy i przypatruje się klientom. W wakacje postanawia odwiedzić ojca, który założył nową rodzinę w nadmorskim miasteczku. Z początku dziewczyna nie może się przystosować do otoczenia. Jej ojciec ma nową żonę i małe dziecko, które ciągle płacze.

Poznaje chłopaka, imieniem Eli. Jest tajemniczy i zamknięty w sobie. Również cierpi na bezsenność po wypadku najlepszego przyjaciela. Paradoksalnie, to właśnie miejscowy samotnik pokaże jej co straciła przez wiele lat. Zaczyna łączyć ich przyjaźń, ale czy tylko?

Książka była urocza i idealna na wakacje, ponieważ w końcu akcja rozgrywa się nad morzem. Klimat, który w niej panuje sprawia, że przenoszę się do słonecznej nadmorskiej miejscowości. Urzekło mnie to, że na początku znajduje się mapka. Nie spotkałam nigdy wcześniej takiego zabiegu w książce młodzieżowej.

Na podstawie książki powstał film, który możecie obejrzeć na platformie Netflix. Ja nie miałam jeszcze okazji, chociaż słyszałam, że nie dorównuje książce.

Podsumowując, Bezsenność we dwoje, choć przypomina lekką, wakacyjną lekturę, porusza całą gamę trudnych tematów, jakimi jest samotność, odrzucenie, próba wtopienia się w środowisko, nawiązywanie przyjaźni, akceptacja oraz tytułowa bezsenność. Polecam, warto się zapoznać!

Recenzja: Bezsenność we dwoje - Sarah Dessen

Tytuł: Bezsenność we dwoje

Tytuł oryg.: Along for the ride

Autor: Sarah Dessen

Wydawnictwo: Feeria

Data wydania: 01-06-2022

Przekład: Monika Nowak

Moja ocena: 7/10

 

 

 

podpis2