#314 Slammed – Colleen Hoover

Layken ma osiemnaście lat, jest w ostatniej klasie liceum. Kilka miesięcy wcześniej zmarł jej ojciec, teraz dziewczyna mieszka z matką i młodszym bratem. By rozpocząć nowe życie rodzina przeprowadza się z Teksasu do Michigan. Dzieciaki obawiają się tej zmiany, nie wiedzą bowiem jak zostaną przyjęte w nowym miejscu. Zaraz na początku nowej drogi zaprzyjaźniają się z sąsiadem z naprzeciwka – Willem i jego młodszym bratem Caulderem. Co z tego wyniknie? Czy rodzina Layken znajdzie w Michigan swój nowy dom?

„- Czy zawsze odnosi się do ciebie z szacunkiem? To pierwsze pytanie. Drugie pytanie brzmi: jeśli za dwadzieścia lat będzie dokładnie tą samą osobą, czy w dalszym ciągu chciałabyś za niego wyjść? I wreszcie: czy sprawia, że chcesz być lepsza? Jeśli spotkasz kogoś, przy kim na wszystkie trzy pytania będziesz mogła odpowiedzieć twierdząco, to znaczy, że znalazłaś odpowiedniego mężczyznę.”

Książki Colleen Hoover biorę w ciemno, ponieważ wiem, że świetnie spędzę przy nich czas i dostarczą mi mnóstwo emocji. Tak też było i w tym przypadku, ponieważ książkę pochłonęłam w kilka godzin. Styl Autorki jest niezwykle przyjemny w odbiorze, nie unika ona trudnych tematów i wyciska przy tym miliony łez Czytelnika. Bohaterowie są świetnie wykreowani, dobrze są rozwinięte ich portrety psychologiczne, a ja polubiłam ich od pierwszej strony.

Historię poznajemy z perspektywy Layken i to głównie na jej emocjach skupia się Hoover. Poznajemy jej myśli, uczucia i dylematy. Trochę szkoda, że Autorka nie pokusiła się również o przedstawienie losów tej dwójki oczami Willa, ponieważ niezwykle mnie on zaintrygował i byłam bardzo ciekawa, co ten facet czuje! Layken i Will to młodzi ludzie, pomiędzy którymi od razu zaczyna iskrzyć. Niestety nie mogą się długo tą miłością nacieszyć, ponieważ zaraz napotykają przeszkody nie do ominięcia. Autorka w cudowny sposób pokazała jak ta dwójka wzajemnie na siebie oddziałuje, jak się wspiera i w głębi serca walczy o to uczucie. Książka pozostanie ze mną na długo, ponieważ dostarczyła mi całą gamę emocji i już nie mogę doczekać się dalszej części ich wspólnych perypetii!

wab
Recenzja: Slammed - Colleen Hoover

Tytuł: Slammed

Tytuł oryg.: Slammed

Autor: Colleen Hoover

Wydawnictwo: W.A.B.

Cykl: Slammed (tom 1)

Data wydania: 10-08-2022

Przekład: Katarzyna Puścian

Moja ocena: 10/10

 

 

 

podpis2