#313 Finlay Donovan nadchodzi – Elle Cosimano

Finlay jest rozwódką z dwójką dzieci, pisze książki, których nikt nie czyta i na dodatek użera się z byłym mężem, który chce odebrać jej prawa rodzicielskie.

Spotkanie w kawiarni z agentką całkowicie zmienia bieg wydarzeń, ponieważ jej słowa zostały zrozumiane na opak przez przypadkową kobietę, a Finlay bierze za… płatną morderczynię!

I tak oto Finlay wpada w kłopoty, z których wychodzi niezły wątek kryminalny. Sprawdźcie sami, czy wychodzi z nich bez szwanku!

Finlay Donovan nadchodzi to pierwsza część świetnie zapowiadającej się serii kryminalnej, w której główną rolę gra rezolutna i przezabawna bohaterka. Ciąg kolejnych wydarzeń, które zwiastują kłopoty i nie lada wyzwanie zdecydowanie potrafi rozbawić do łez. Niektóre sytuacje są pełne absurdu, ale przecież to ma być komedia kryminalna, dlatego warto spojrzeć na nie z przymrużeniem oka. Świetny pomysł na fabułę, wyrazista bohaterka, lekkie pióro, genialny humor i nietuzinkowy wątek kryminalny – to wszystko składa się na bardzo dobrą lekturę! Z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

muza
Recenzja: Finlay Donovan nadchodzi - Elle Cosimano

Tytuł: Finlay Donovan nadchodzi

Tytuł oryg.: Finlay Donovan is Killing It

Autor: Elle Cosimano

Wydawnictwo: Muza

Cykl: Finlay Donovan (tom 1)

Data wydania: 10-08-2022

Przekład: Anna Pochłódka-Wątorek

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2