#306 Lonely Heart – Mona Kasten

Rosie prowadzi audycję radiową. Pomysł zrodził się, gdy była jeszcze dzieckiem, natomiast teraz jej audycje są bardzo popularne i słuchają jej miliony ludzi. Największym marzeniem dziewczyny był wywiad z grupą Scarlet Luck. Rosie jest ich wielką fanką od początku trwania zespołu. Ich piosenki towarzyszyły jej zarówno w najlepszych, jak i najgorszych momentach życia. I w końcu się udaje – chłopcy zgodzili się porozmawiać z Rosie.

Niestety wywiad okazał się totalną klęską. Dziewczyna jest załamana. Doszło do tego, że wylewa się na nią fala hejtu w Internecie. Chłopcom z zespołu się to nie podoba i próbują jakoś załagodzić sytuację. Zapraszają więc ją na swój koncert, aby pokazać fanom, iż kryzys jest zażegnany, a pomiędzy nimi panuje przyjazna atmosfera.

Adam „Bestia” jest perkusistą w zespole Scarlet Luck i zafascynował dziewczynę. W jego oczach odbija się wielki smutek i odrzucenie. W przeszłości bowiem stało się coś, przez co chłopak nie znosi być dotykanym. Przez nikogo. To bolesne doświadczenie nauczyło go, że nie chce ufać ludziom, a jego największym przyjacielem jest samotność i alkohol.

„- (…)jestem beznadziejnym człowiekiem z całą furą problemów. Za dużo piję. Każdego nienawidzę i nikomu nie ufam. Nie interesują mnie związki, nie mówiąc już o romansach czy tym podobnych. I nie mogę ci absolutnie niczego dać, gdybyś przypadkiem na coś liczyła.”

Co takiego się wydarzyło, że na samą myśl o dotyku ten młody chłopak dostaje ataku paniki?

Jego uczucia dogłębnie ścisnęły mi serce. Ten chłopak mocno cierpi, a na samą myśl o bliskości wpada w panikę. Autorka bardzo szczegółowo skupiła się na jego lękach i traumach. Dzięki osobnej perspektywie Rosie i Adama możemy poznać tę dwójkę, spróbować zrozumieć zachowania i odkryć myśli i pragnienia.

Ta historia strasznie mnie pochłonęła. Zawładnęła moim sercem. Relacja głównych bohaterów jest po prostu cudowna. Chcą być przy sobie, pomóc sobie nawzajem, nie myśląc o korzyściach materialnych. Wspierają się jak tylko mogą i chociaż Adam większość czasu jest w trasie, codziennie pozostają ze sobą w kontakcie. Czytając książkę, poczułam się jak nastolatka, która przeżywa swoją pierwszą miłość. To było bezsprzecznie genialne!

I choć opowiadam o niej w samych superlatywach, to muszę uprzedzić, że Autorka nie unika trudnych tematów jakimi są depresja, stany lękowe, uzależnienia czy ataki paniki.

Bohaterowie mocno walczą ze swoimi przywarami, jednak czasem opadają z sił, poddają się.

Tak więc dlaczego warto sięgnąć po Lonely Heart? Przede wszystkim znajdziecie tutaj piękną przyjaźń, chociaż niestety również tę złą, która ma na celu wykorzystanie drugiej osoby i puszczenie jej na samo dno. Kiełkującą miłość, której siła może przenosić góry. Niszczycielską rolę Internetu, hejt i prześladowanie. Zaniedbanie rodzicielskie oraz wątek molestowania.

Podsumowując, ja jestem zachwycona i wiecie co? Czekam na więcej! I jeszcze muszę dodać, jak pięknie oprawiona jest ta książka! Barwione brzegi oraz kwieciste grafiki przy początku każdego rozdziału. Jestem kupiona!

jaguar
Recenzja: Lonely Heart - Mona Kasten

Tytuł: Lonely Heart

Tytuł oryg.: Lonely Heart

Autor: Mona Kasten

Wydawnictwo: Jaguar

Cykl: Scarlet Luck (tom 1)

Data wydania: 27-07-2022

Przekład: Joanna Słowikowska

Moja ocena: 10/10

 

 

 

podpis2