#305 Idealna – H.C. Warner

Ben jest po zakończeniu wieloletniego związku, w którym pokładał nadzieję na przyszłość. Planował się oświadczyć, jednak Charlotte zdecydowała o jego zakończeniu. Mężczyzna w klubie poznał Bellę, piękną kobietę, w której szybko się zakochał. Niedługo później na świat przychodzi ich córeczka. Wszystko dzieje się bardzo szybko – dziecko, ślub…. Jednak Ben uważa, że tak powinno być. Niestety okazuje się, że za zamkniętymi drzwiami Bella nie jest tak urocza, za jaką uchodzi. Odsuwa go od znajomych i rodziny, sprawiając że Ben czuje się zastraszony i nieszczęśliwy. Jak zakończy się historia tej pary?

Historia podzielona jest na dwie części: w pierwszej poznajemy świat z perspektywy Bena, w drugiej zaś Belli. Niestety tutaj mamy powtórkę i czytamy te same sceny z dwóch różnych perspektyw. W ostatniej zaś części cała akcja się zawiązuje i poznajemy finał.

Według mnie ciekawym pomysłem było przeprowadzenie historii z dwóch perspektyw i choć czytało się dwa razy to samo – można było lepiej poznać charaktery obu postaci. Skrzętnie obmyślony plan Belli w pierwszej części jest niedostrzegalny.

„Nie miał wątpliwości, że to ona steruje ich losem. Czasami, bardzo rzadko, kusiło go, żeby się sprzeciwić. Powiedzieć, że nie ma na coś chęci.”

Idealna to lekki thriller psychologiczny, w który wchodzi się od razu. Proste zdania, dialogi i mało przemyśleń zdecydowanie usprawniają czytanie. Choć został skonstruowany w dość przewidywalny sposób, podobał mi się i przyjemnie spędziłam przy nim czas. Głównym tematem jest przemoc domowa, w której ofiarą jest mężczyzna. To kobieta jest tutaj sprawcą, która zabiera wolność mężowi, steruje jego czasem, a w konsekwencji robi z niego swojego podwładnego. Bardzo było mi żal Bena i malutkiej Elodie, którzy trafili w szpony tak okropnej osoby, jaką była Bella.

Książka wciąga i zachęca opisem na okładce, ponieważ występuje tam powiązanie z doskonałym thrillerem Za zamkniętymi drzwiami. Czy książka była równie dobra? Przekonajcie się sami!

wydawnictwo albatros
Recenzja: Idealna - H.C. Warner

Tytuł: Idealna

Tytuł oryg.: She

Autor: H.C. Warner

Wydawnictwo: Albatros

Data wydania: 13-07-2022

Przekład: Robert Waliś

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2