#302 Perska wytrwałość – Laila Shukri

Ali oraz Hamid mają rozpocząć nowy biznes na Malediwach. Zabierają ze sobą swoje rodziny, czyli przyjaciółki – Joannę z córkami oraz Angelikę. Ten czas ma być między innymi wypoczynkiem od pandemicznych restrykcji. Kobiety znają się od lat, pomagają sobie w trudnych chwilach oraz są powierniczkami sekretów.

Ponieważ pomiędzy Alim i Joanną uczucie dawno wygasło, kobieta znalazła szczęście u boku kochanka, Dżasima, który także jest w tym okresie na Malediwach. To u jego boku Joanna czuje się bezpiecznie, jest kochana i znalazła ten romantyzm, którego brakuje u Alego. Mąż traktuje ją jak przedmiot, swoją własność. Brak szacunku, gwałty, bicie są w ich życiu na porządku dziennym. Joanna i Dżasim chcą być razem – wymyślili ucieczkę i rozpoczęcie nowego życia. Mężczyzna wszystko przygotował – niestety pojawiają się na horyzoncie spore komplikacje… Czy kobiecie będzie dane w końcu odnaleźć szczęście?

„- Ucieknij ze mną do Londynu. Tak jak księżniczka Haya, żona emira Dubaju. Zrobię wszystko, żebyś była szczęśliwa. Wszystko…”

Jest to kolejna część serii, a ja czytałam wszystkie poprzednie, dlatego jestem na bieżąco z życiem bohaterów. Jednak jeśli nie czytaliście poprzednich książek, spokojnie, myślę, że bez problemu odnajdziecie się w fabule.

Oprócz samej akcji, która jest znacznie dynamiczniejsza niż w poprzedniej części, podobały mi się opisy pięknej przyrody oraz zwyczajów, jakie panują na Malediwach. Joanna jest wykreowana na bohaterkę bardzo inteligentną i oczytaną, i to właśnie ona opowiada zawsze najciekawsze historie danego regionu, zna symbolikę kwiatów, zwierząt i praktycznie w każdej sytuacji uraczy swoich towarzyszy interesującymi anegdotkami.

Podsumowując, bardzo przyjemnie czytało mi się najnowszą powieść Laili Shukri. Okładki całej serii pięknie się razem komponują, mają świetną szatę graficzną. Będzie to idealna książka dla fanów romantycznych historii oraz tych, którzy lubią kulturowe ciekawostki. Mam nadzieję, że się skusicie! Polecam i czekam na kolejne tomy!

Prószyński i S-ka
Recenzja: Perska wytrwałość - Laila Shukri

Tytuł: Perska wytrwałość

Autor: Laila Shukri

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cykl: Perska miłość (tom 8)

Data wydania: 12-07-2022

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2