#301 Znikające dziewczyny – Lisa Regan

Josie Quinn jest doświadczonym detektywem, który uwielbia swoją pracę. Jest przebiegła i dociekliwa. Jednym słowem, zna się na rzeczy.

 

W spokojnej miejscowości Denton na Wschodnim Wybrzeżu USA trwają poszukiwania młodej dziewczyny – Isabelle Coleman. To nie jedyna akcja, która wzbudza duże zainteresowanie Quinn. Niestety policjantka została zawieszona w obowiązkach i przebywa na przymusowym urlopie. Jednak ona nie ma zamiaru jedynie przypatrywać się pracy kolegów z boku i po cichu sama próbuje rozwikłać zagadkę zaginięcia.

Czy detektyw Quinn uda się rozwiązać zagadkę porwania siedemnastolatki? Kto za tym stoi i co tak naprawdę dzieje się w Denton?

Och! Jak ja bardzo potrzebowałam dobrego kryminału i oto jest! Znikające dziewczyny to intrygująca historia, w której nic nie jest dziełem przypadku. Ciekawa fabuła, wartka akcja i bardzo charakterna główna bohaterka. Autorka miała dobry zamysł i udało jej się to przelać na papier w dobrym stylu, każdy wątek poboczny łączy się z fabułą.

Osobiście niezbyt przepadam za osobami, które mają charakter Josie Quinn. Jednak przyznaję, że jest dobra w swoim fachu i gdyby nie jej dociekliwość i upór – nie byłoby tej książki! Oddana w stu procentach swojej pracy. Nawet przymusowy urlop nie zdołał trzymać jej z dala od obowiązków służbowych. W życiu prywatnym niezbyt dobrze jej się wiedzie i czasem pozwala, by ten gniew ją obezwładnił. Choć stara się wszystko posklejać w jeden kawałek, nie do końca jest przekonana do swoich decyzji.

Podsumowując, bardzo dobrze czytało mi się ten kryminał i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy z nieposkromioną panią detektyw. Główny wątek jest obszerny i złożony, jednak, tak jak pisałam wcześniej, dobrze przemyślany. Finał mnie zaskoczył, nie spodziewałam się takich powiązań ze sprawą. Jestem bardzo usatysfakcjonowana! Jeżeli macie ochotę na mroczniejszy klimat – zachęcam!

dolnośląskie
Recenzja: Znikające dziewczyny - Lisa Regan

Tytuł: Znikające dziewczuny

Tytuł oryg.: Vanishing Girls

Autor: Lisa Regan

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cykl: Josie Quinn (tom 1)

Seria: Ślady zbrodni

Data wydania: 29-06-2022

Przekład: Maria Jaszczurowska

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2